• день бабака

Що це за День бабака?

2 лютого в центрі уваги опиняється звичайнісінький бабак, який вилазить зі своєї нори. За канадо-американською традицією це важливий момент: якщо день похмурий і бабак, не бачачи своєї тіні, виходить назовні, спостерігачі видихають з полегшенням – скоро весна! А ось якщо сонячно, бабак бачить свою тінь, лякається й ховається в нірку – попереду ще шість тижнів зими.

Незважаючи на те, що статистика невтішна і за 125 років тварини правильно передбачили погоду тільки в 39% випадків, в цей день тисячі людей у Північній Америці  збираються на гучне свято, присвячене передбаченню!

Можна сказати, що сучасні люди вже не можуть придумати що б відсвяткувати, однак традиція передбачати погоду за поведінкою тварини з’явилася ще в Стародавньому Римі. Тоді метеорологом був не менше симпатичний їжак. У Німеччині професіоналом у прогнозах вважають борсука, а на деяких територіях – ведмедя.

Як виявилося, зараз День Бабака відзначають і в Україні. Зокрема, жителі нашої країни стежать за поведінкою бабака Тимка, який мешкає на біостанції Харківського національного університету. Цьогоріч він передбачив настання весни за шість тижнів, він навіть не хотів залишати нори, його звідти витягли назовні зоологи станції!

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *