Що святкуємо в квітні

1-е квітня – вже давно відомий нам День сміху (або День дурня). Це дуже популярне в усьому світі свято. Як воно виникло, точно невідомо. Є версія, що він з’явився в зв’язку з переходом на Григоріанський календар, запроваджений Папою Римським Григорієм у 1582-му році.

2-е квітня – Міжнародний день дитячої книги. Це свято було заснуване в 1967-му році на день народження Андерсена.

3-го квітня, за переказами давніх слов’ян, Водяний ламає лід і мучить рибу.

4-е квітня – Міжнародний день інтернету, а також День налагоджувальника піаніно і… Всесвітній день щура.

6-е квітня – День мультфільмів. Його заснувала в 2002-му році міжнародна асоціація мультфільмів (анімаційного кіно). Між іншим, перші кроки в мультиплікації були зроблені задовго до появи кінематографу. Ще в 1892-му році французький винахідник і художник Еміль Рейно запросив глядачів подивитися небачене шоу – «оптичний театр».

7-го квітня в усьому світі святкують День здоров’я, а 8-го – Міжнародний день циган. Цей день був заснований на конгресі циган усього світу, який відбувся 8-го квітня 1971-го року та зібрав представників 30-ти країн. Тоді цигани визнали себе єдиною нетериторіальною нацією і прийняли такі символи державності, як прапор і герб. У 60-ти країнах світу запаляться мільйони свічок, які повинні символізувати єдність циганського народу, а тисячі яскравих вінків за традицією попливуть чеською річкою Влтава, як нагадування про нелегку долю народу – вічного мандрівника без батьківщини.

11-е квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Ця пам’ятна дата заснована за рішенням Організації Об’єднаних Націй як день пам’яті про інтернаціональне повстання, яке підняли 11-го квітня 1945-го року в’язні Бухенвальда, дізнавшись про наближення радянської армії.

12-е квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики, а ще День рок-н-ролу. Батьківщиною рок-н-ролу можна вважати США середини 50-х років минулого століття.

15-е квітня святкуємо Міжнародний день культури.

17-е – Всесвітній день гемофілії. Загальна мета проведених заходів полягає в тому, щоб привернути увагу суспільства до проблем гемофілії і зробити все можливе для поліпшення якості медичної допомоги, яка надається хворим цим невиліковним генетичним захворюванням. За останніми даними кількість хворих на гемофілію в світі складає 400 тис. осіб (тобто одна людина на 10 тисяч).

Наступна пам’ятна дата випадає аж на 26-е квітня – це Міжнародний день інтелектуальної власності.

Завершує святковий календар квітня 29-е – Міжнародний день танців, заснований в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новерра, реформатора і теоретика хореографії.

Вікторія СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *