Що? Де? Коли?..Не можна ловити у водоймах Дніпропетровщини

Заборона на риболовлю в Дніпропетровській області почнеться у квітні 2019-го року:

— на річках та їх притоках з 1-го квітня по 20-е травня;

— на річках та їх притоках, які знаходяться в Апостолівському, Нікопольському та Томаківському районах з 10-го квітня по 29-е травня.

— на водосховищах та ставках з 1-го квітня по 9-е червня;

— на Каховському водосховищі з 10-го квітня по 18-е червня.

У місцях нересту заборонено проводити видобуток будматеріалів та вибухові роботи. Під суворою забороною рибальські змагання та підводне полювання.

Незалежно від сезонних обмежень, у законі визначено перелік знарядь лову, заборонених за будь-яких умов та таких, що належать до браконьєрських. Рибалці загрожує штраф, якщо в риболовлі він використовує: бредень, ятір, доріжку, острогу, парашут, павук, перемет самоловний, самодер, ставні сітки, екран. Звісно ж, заборонені до використання вибухівки та отруйні речовини, акумулятори та трансформатори.

За порушення правил рибного лову штраф буде варіюватися від 34 до 170 грн. Для посадових осіб — від 170 до 510 грн. За грубі порушення (використання електрики, вибухівки, отруйних речовин, використання промислових споряджень лову) передбачений штраф від 340 до 680 грн. Для посадових осіб — від 510 до 850 грн. З конфіскацією знарядь лову, само собою.

За виготовлення, продаж або зберігання заборонених знарядь лову штраф від 153 до 340 грн із конфіскацією знарядь лову. За рекламу заборонених знарядь лову — штраф від 1700 до 4250 грн.

За торгівлю й покупку непередбачених законом документів — штраф від 510 до 1700 грн із вилученням. Якщо біоресурс занесений у «Червону книгу» — штраф від 1700 до 3655 грн.

За грубі порушення передбачена кримінальна відповідальність — штраф від 1700 до 6800 грн або позбавлення волі до 3 років із конфіскацією. Це буде покарання за браконьєрство.

Вікторія СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *