Щоб люди залишались неушкодженими

Олександр Мандрика – інженер з нагляду служби промислової безпеки охорони праці та навколишнього середовища.

Виконує дуже важливу на будь-якому промисловому підприємстві місію – здійснює нагляд за обладнанням підвищеної небезпеки, тобто, контролює цехи, їхніх керівників усіх рівнів і персонал щодо організації безпечної експлуатації обладнання.

Якщо озвучити посадові обов’язки інженера Мандрики людською мовою, то вони зводяться до наступного: нагляд і контроль за справністю і термінами обслуговування обладнання, контроль ступеня навченості, термінів інструктажу, наявності засобів індивідуального захисту у обслуговуючого це устаткування персоналу і відповідна технології організація робочого процесу.

На підприємстві має найширші (після керуючого) повноваженнями, аж до повної зупинки виробництва, якщо виникла ситуація, небезпечна для життя та здоров’я працівника.

На питання: «Чи доводилося зупиняти?», – Олександр Володимирович ствердно киває головою та додає: «Зупинити-то можна за будь-яке порушення.

Відмінність хорошого інженера наглядової служби – вміння виділити, визначити градацію та можливі наслідки подібних порушень.

Якщо вчасно помітив і вказав на невідповідність – з роботою впорався. Наше завдання не карати персонал, а допомагати, наставляти, підказувати, щоб люди зверталися, задавали питання, консультувалися.

Адже мова йде про їхні життя. Тому, коли такий діалог виникає, підприємство працює безаварійно, безупинно – як швейцарський годинник.

Я та мої колеги не можемо, наприклад, оштрафувати працівника за порушення, ми тільки рекомендуємо роботодавцю залучити цього працівника до відповідальності

. В цьому році я написав лише одну таку рекомендацію. Може бути, тому, що я ще штатний заводський викладач з охорони праці. Проводжу для заводчан лікнеп, як, образно кажучи, прийти додому після зміни цілим і неушкодженим».

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *