«Ще не всі проспівав я пісні…»

Чи можете Ви перерахувати імена сучасних українських поетів, про яких чули і про яких знаєте? В цьому переліку обов’язково має бути ім’я Миколи Луківа – поета-пісняра і головного редактора літературно-художнього журналу «Дніпро».

6-го січня цього року Миколі Володимировичу виповнилося 70. З цієї урочистої нагоди фахівці читального залу центральної міської бібліотеки вирішили ознайомити і нагадати новомосковцям про творчість відомого сучасника, провівши 20-го січня поетичний вік-енд «Ще не всі проспівав я пісні…».

До речі, сам Луків запевняє, що він ніколи не складав пісень – він просто поет, але більш ніж триста його віршів із двадцяти поетичних збірок надихнули різних композиторів, які перетворили проникливі поетичні строфи у відомі широкому загалу музичні композиції.

Про пісні, поезії та просякнутий ними життєвий шлях Миколи Луківа розповідали ведучі заходу – провідні бібліотекарі читального залу. Вони познайомили гостей з його біографією, зокрема й крізь призму власних спогадів поета. Пісенна спадщина Миколи Володимировича звучала не тільки у записах, але й наживо: талановиті музиканти й співаки та постійні гості бібліотечних заходів Володимир Кіріченко, Ольга Соломатова та Іван Бодня вживу виконали декілька пісень, автором слів яких є поет-ювіляр. Поетичний вечір без поезії – це якось неправильно, тому проникливі вірші між виступами музик читала поетеса Емма Шаповалова.

Бібліотекарі ж презентували аудиторії виставку збірок Миколи Луківа, примірники журналу «Дніпро» та газети з публікаціями про поета та виконавців його пісень.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *