Шість мільйонів за ліміти: про борги КП «Новомосковськ теплоенерго»

КП «Новомосковськ теплоенерго» закінчило минулий опалювальний сезон із заборгованістю за поточними платежами перед НАК «Нафтогаз» у розмірі 1,7 млн гривень. Окрім того підприємство щомісяця повинно сплачувати 4 млн 290 тисяч гривень за договором реструктуризації заборгованості. Про це на засіданні виконкому 17 серпня повідомив головний інженер підприємства Геннадій Погорєлов.

За його словами, загальна сума боргу становить 28 млн гривень. З них 17 млн — борги населення за послуги теплопостачання. Цьогоріч підприємство подало на боржників 98 позовів до суду на суму 1 млн 224 тис. гривень. Завдяки проведеній роботі вдалося повернути 230 тис. гривень.

Фахівець зазначив, що діючий тариф на опалення в Новомосковську в розмірі 33,57 гривні, є одним із найнижчих в області. Економічно обгрунтований тариф становить 37 гривень за 1 гкал.

Наразі опалення міста забезпечують котельні, збудовані в 1971–1975 роках. Усі вони вже отримали паспорти готовності до опалювального сезону. За результатами експертизи 4 котлам продовжили термін експлуатації. для того, щоби вчасно запустити котельні та отримати від Нафтогазу ліміти на газ на початок нового оплювального сезону потрібно майже 6 млн гривень.

Сума ця може зменшитися, якщо містяни активніше оплачуватимуть борги за опалення, але, за словами Погорєлова, зараз найбільш платоспроможна частина абонентів відмовляється від централізованого опалення. Містяни, що можуть оплатити встановлення індивідуального опалення не хочуть залежати від чужих боргів.

Денис МАКАРОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *