Шляхетний подарунок Новомосковську

У 1968-му році навпроти автомобільного моста, що на закруті річки Самари, де колись було основне її русло, для жителів нашого міста був намитий піщаний пляж. Спочатку тут були встановлені дві роздягальні та пара «грибочків» від сонця, які незабаром вкрали, та на цьому весь благоустрій пляжу закінчився.

Впродовж 50-ти років нікому з керівників комунальних та санітарно-епідеміологічних служб міста й району до його дообладнання, упорядкування, а також нагляду за територією не було ніякого діла. Поступово ця ділянка для відпочинку перетворилася на запущений, стихійний пляж для бажаючих приїхати на машинах, щоби наламати в лісі дров для шашликів, попити горілочки, пивка й позасмагати на брудному піску, а потім збігати в зарослий ліс або в Самару, щоби справити свою природну нужду.

Років три тому на цьому пляжі з’явилися люди, які встановили стійки для волейболу, турнік і бруси, але навіть ці елементарні металеві конструкції в багатьох відпочивальників викликають бажання позайматися на них, а для дітвори і взагалі стали «манною небесною». Вони з них не злазять, адже куди їм дівати свою енергію, яка вирує в організмі, що росте, поки їх батьки куштують смажене з димком м’ясо, запиваючи «пивасиком» та забруднюючи територію. Після закінчення трапези, вони, смачно харкнувши на Матінку-Природу, їдуть.

На цьому пляжі цілий рік купаються ветерани спорту та члени клубу «Самарські моржі», які прибігають сюди щодня вранці, щоб, помолившись Богу на хрести Новомосковського собору й монастиря, підзарядитися, насолодитися свіжим повітрям і зануритися в прохолодну воду Богом дану всім нам, — річку Самару. Але, що доводиться бачити на всій території пляжу й майданчику: гори сміття, биті пляшки, недоїдки, незатушені багаття, що димлять і «замінований ліс», оскільки туалету тут немає.

Але й це ще не все. Самара вранці покривається бульбашками від шампунів і миючих засобів із мийок автомобілів, а можливо, і з кафе чи ресторанів, які скидають свої відходи в зливову каналізацію або прямо в річку, поки всі сплять. Як же боляче дивитися, коли відбувається такий вандалізм і наруга над Самарою й Матінкою-Природою.

На щастя ентузіасти здорового способу життя в Новомосковську не захотіли миритися з такою непересічною бездушністю і вирішили, що навіть у занедбаному місці можна навести порядок: упорядкувати майданчик навколо пляжу, висадити на цьому місці 500 штук 3-х річних саджанців кримської сосни та прибрати територію. За сприяння Новомосковського лісництва та класних керівників, які організували й підключили до роботи учнів 7-х класів середньої школи № 18, спільно з ветеранами спорту, «самарськими моржами» й небайдужими людьми, вони змогли висадити сосонки на цьому майданчику.

Любителі природи здійснили задумане, благородну справу для майбутніх поколінь. Цей, ніким не помічений подарунок до Дня міста, Дня вчителя, а також свята Покрови Пресвятої Богородиці через 10 років для всіх вдячних жителів нашого славного міста стане ще однією чудовою зеленою зоною, сосновим гаєм і місцем незабутої спадщини. Тепер усі вони будуть приходити сюди відпочити, покупатися та подихати в цьому зеленому оазисі цілющим хвойним повітрям.

Для всіх бажаючих приєднатися до цього благородного почину головне прохання: не оскверняти цю землю й не знищувати ці висаджені сосонки, а берегти їх та поливати. Господь Бог віддячить кожному з вас за ці добрі вчинки.

Висаджені сосонки повинні приживатися три роки. Так кажуть знавці висадки соснових дерев.

Ветерани спорту та члени клубу «Самарські моржі Новомосковська» ще щось чудове придумають для вас. Підключайтеся до них! Вони вас усіх дуже чекають. Поспішайте люди, робити добрі справи.

Олександр Золотарьов

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *