«Шевченкове слово повік не старіє»: переможці «Книгоманії» визначені

З 2006-го року на початку березня в Новомосковську традиційно проводиться Всеукраїнський конкурс «Книгоманія», у якому беруть участь учні різних шкіл міста.

5-го березня для проведення міського туру в читальному залі центральної дитячої бібліотеки зібралися семикласники — кращі читачі від міських шкіл.

Заступник директора МЦБС по роботі з дітьми Лідія Журавель оголосила умови конкурсу та побажала юним книголюбам нових захоплюючих подорожей сторінками улюблених книг та, звісно, перемоги. Цього року завдання були складені у вигляді тесту з різноманітними питаннями з дитячої позашкільної української та зарубіжної літератури.

Поки компетентне журі підраховувало бали, на конкурсантів чекала годинка поезії до 205-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка — «Шевченкове слово повік не старіє».

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам’ятає й шанує людство. Серед них почесне місце займає ім’я генія українського народу — Тараса Шевченка. Уже понад два століття минуло від народження поета, проте й нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, незгасної любові до свого народу, своєї землі.

Окрім короткого екскурсу в біографію найвидатнішого українського поета й письменника, аудиторії запропонували маленьку вікторину, а розважили дітей учні школи естетичного виховання — Наталія Пушка-Гутарова та Олександра Застава, які прикрасили захід українськими народними піснями.

Після концерту та чайної паузи для юних читачів журі оголосило результати. Отже, переможницею ІІ-го загальноміського туру стала Ірина Бирса, учениця колегіуму № 11, яка продовжить змагатися за звання найкращого читача в третьому (обласному) турі в обласній бібліотеці для дітей. 2-е місце посіла Валерія Нечай (ЗЗСО № 17), а 3-є — Юлія Пасішна (ЗЗСО № 2).

Адміністрація Центральної дитячої бібліотеки

«Пишаємося славою твоєю»

5-го березня бібліотекарі юнацького відділу Новомосковської МЦБ та бібліотеки-філії № 3 з нагоди 205-річчя від дня народження видатного мислителя, великого українського поета та художника, відомого всьому світові, — Тараса Шевченка, провели літературну годину «Пишаємося славою твоєю».

Для учнів 8-го класу ЗЗСО № 18 працівники бібліотеки за допомогою документальних відео показали, що доля поета та доля України — невіддільні, а мистецька та літературна спадщина Тараса Григоровича вражає.

Спеціально для школярів виступив народний колектив бандуристів «Сарма», який на чолі з керівником Світланою Куценко виконував пісні на слова поета. Окрім цього, учасниця колективу Валентина Коваленко зачитала власні вірші, присвячені Дню народження автора Кобзаря, а спогадами і фотографіями про Канів та Шевченкову могилу поділилася Ольга Саломатова. Не відмовчувались і школярі, які вслід за артистами з гордістю декламували свої улюблені вірші, складені Тарасом Григоровичем, що ще раз доказує безсмертну славу народного поета — патріота.

Адміністрація юнацького відділу

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *