Шаховий вундеркінд з берегів Самари

Насті Дубовик лише 10 років, а дівчинка вже чемпіонка світу зi швидких шахiв, учасниця двох чемпіонатів Європи та неодноразова чемпіонка України в усіх вікових категоріях… до 20 років.

 

Останні, «найсвіжіші» досягнення Насті – командна перемога збірної Дніпропетровщини на чемпіонаті України з шахів у категорії до 12 років та участь у чемпіонаті Європи, який у вересні проходив у Румунії. Серед 15 представників України, Настя Дубовик була єдиною шахісткою з Дніпропетровщини.

За твердженням Євгенії, мами шахового вундеркінда, Настя навчилася грати в шахи, коли їй ледь виповнилося чотири рочки. Папа Валера тільки показав доньці, як ходять фігурки, їхні назви, вона на льоту все схопила й за півроку почала обігравати обох батьків. У п’ять років Настю відвезли до Дніпропетровської дитячої шахової школи, і буквально за місяць малятка-шахістку делегували на перший у її житті турнір – чемпіонат області, де вона досить легко впоралася з усіма своїми однолітками й багатьма дорослими гравцями.

Захоплені шаховим даром Насті викладачі після декількох місяців відправляють її на… чемпіонат України. Але, на жаль, там довелося скуштувати гіркий смак перших поразок, відучитися звично ридати після незвичних для психіки дитини програшів і змиритися з зайнятим восьмим місцем в особистому заліку… За твердженням мами Жені, то була перша й досі, поки що, остання поразка Насті на титульних турнірах. Після якої, за порадою викладачів, вона серйозно засіла за теорію та рішення шахових етюдів, задачок, ігор з комп’ютером. Посидючість, величезна працездатність (щоденні заняття по шість-вісім годин), настирливість і жага перемоги маленької шахістки принесли свої плоди – наступний і всі чергові турніри Анастасія Дубовик завершувала та продовжує завершвувати тільки тріумфатором.

Зараз Настю тренує, вірніше буде сказати, її наставником у шаховій школі є гросмейстер міжнародного класу Дмитро Максимов. З цього приводу там, у школі, їй відверто заздрять не тільки однолітки, а й маститі шахісти, тому що далеко не кожного буде опікати й наставляти такий тренер – а тут 10-річна дівчинка!

Що поробиш, талановиту дитину потрібно пестити й леліяти. Батьки возять Настю з Новомосковська до Дніпра, до шахової школи, три рази на тиждень. Пропуск занять допускається лише під час змагань. Через що мама Женя ось уже п’ять років як перекваліфікувалася та стала, за її жартівливим твердженням, Настіним менеджером. Благо, інженер-будівельник тато Валера допомагає. На жаль, зараз за державний рахунок навіть чемпіони світу на турніри не їздять. Так, спорт нині тримається на спонсорах. Таких у чемпіона світу зi швидких шахiв Анастасії Дубовик поки троє – її тато, компанія «Будінвест» і Новомосковська міськрада.

Шаховий кумир – Гаррі Каспаров, товсту автобіографічну книжку якого Настя буквально проковтнула за два вечори.

Заповітна мрія Насті – найближчим часом отримати титул, вірніше, стати наймолодшим гросмейстером. Для цього потрібно виграти престижний міжнародний турнір на рівні чемпіонату світу або Європи.

Зараз Насті 10 років. Згідно загальноосвітнього шкільного принципу дівчинка перейшла в п’ятий клас, але до школи не ходить – нема коли. В неї екстернат, тобто, займається вдома. У закріпленій за нею ЗОШ наприкінці кожного навчального семестру успішно складає пройдений вдома курс. У табелі самі «відмінно», вчителі кажуть, мовляв, і тут, у звичайній школі, тягне на золоту медаль.

 

 

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *