Шануємо визволителів, рівняємося на ветерана

Юр’ївка урочисто відзначила 74-ту річницю свого визволення від німецько-фашистських загарбників

В урочистостях взяв участь єдиний (час, на жаль, невблаганний!..) учасник Великої Вітчизняної війни, який залишився на сьогодні в живих із 384 юр’ївчан, що пішли захищати Батьківщину, – 90-річний Сергій Єгорович Турченко.

15 вересня, в п’ятницю, Юр’ївка зранку виглядала якось не буденно, по-особливому. В повітрі, в настрої людей, у їхній несуєтній поведінці – в усьому – відчувалося наближення чогось значимого. Від світанку біля монумента воїнам-визволителям обізнані хлопці чаклували над радіоапаратурою та мікрофонами для виступів. Почали підтягуватися юр’ївські ветерани, пенсіонери, просто цікаві. Хвилин за 20 до початку урочисту тишу селища порушив дитячих гомiн, що долинав знадвору недавно відкритої після затяжного ремонту опорної районної школи. Традиційно одягнених у «білий верх, темний низ» старшо- та середньокласників учителі побудували попарно й колонами почали переводити через дорогу до монументу. До речі, місцеві комунальники «прокинулися» тільки після закінчення мітингу, розгорнувши на шкільному переході приладдя для нанесення дорожньої «зебри» – та нічого, краще пізно, ніж ніколи!

Дорослі ж до монументу рухалися двома зустрічними процесіями. Від райадміністрації –  народний депутат України Вадим Нестеренко, який спеціально приїхав на торжество, голова Юр’ївської держадміністрації Вадим Золотопуп, помічник народного депутата Юрій Самоїщенко та представники громадськості. З боку Юр’ївської сільради процесія, зрозуміло, виглядала переконливіше. Очолювали колону прапороносець із жовто-блакитним прапором і школярі з кошиком квітів, швидкість пересування яких раз у раз стримував голова Юр’ївської сільради Володимир Довбиш. Що поробиш, не встигав за молодими 90-річний Сергій Єгорович Турченко та багато інших пенсіонерів, «дітей війни», ветерани інших воєн, праці, заслужені мешканці Юр’ївки, депутати сільради.

Голова Юр’ївської сільради Володимир Довбиш, який відкрив мітинг, дуже тепло привітав усіх, хто був у минулому – в особі радянського солдата Турченка, і в особі воїнів АТО – тих, хто нині причетний до звільнення й недопущення війни на рідній землі.

До привітань і побажань міцного здоров’я ветеранам приєднався й народний депутат України Вадим Нестеренко, підніс Сергію Єгоровичу Турченку, єдиному з живих юр’ївців-учасників Великої Вітчизняної війни, величезний букет осінніх хризантем і конверт із матеріальною допомогою від благодійного фонду «Твiй рiдний край».

Сергій Єгорович Турченко

Урочистість заходу порушив головний лікар центральної районної лікарні Микола Шума, несподівано через мікрофон звернувшись до народного депутата Вадима Нестеренка й заснованого ним же благодійного фонду «Твiй рiдний край» із проханням допомогти придбати для лікарні електрокардіограф. «Який дасть можливість як діагностувати, так і правильно призначати лікування жителям Юр’ївщини, тим більше ветеранам та учасникам АТО», – підкреслив головлікар. На що Вадим Нестеренко також привселюдно пообіцяв обов’язково допомогти.

Офіційна частина закінчилася хвилиною мовчання та покладанням квітів до монументу визволителям і загиблим у роки Великої Вітчизняної війни юр’ївцям.

Бойові сто грамів

Але на цьому урочистості не завершилися. Після покладання квітів голова Юр’ївської селищної ради Володимир Довбиш запросив усіх дорослих пом’янути визволителів і покійних ветеранів, а заодно подивитися концерт, підготовлений місцевими талантами. Столи, осіб на сто, були накриті в розташованому неподалік сквері. І столи, треба зізнатися, знатні: гречана каша з м’ясом і котлеткою, смажена риба, пиріжки, сметана, фрукти – все домашнє, смачне. І, авжеж, обіцяні бойові сто грамів.

За столом проникливі слова подяки визволителям та учасникам Великої Вітчизняної знову сказав Вадим Нестеренко, акцентувавши увагу на переосмисленні сьогодення, хиткості світу й ціні мирного неба, які нагадують нам про подвиг учасників війни 1941 – 1945 рр. «На жаль, таких із кожним роком все менше й менше. Ось і в Юр’ївці з близько 150 тих, хто повернулися з війни, в живих залишився лише один. Здоров’я, Вам, дорогий наш Сергій Єгорович, і довгих років життя!», – виголосив тост депутат.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *