• мнение_эксперта

Чума з податком нам на голову

Прийдешній рік для українських тваринників став роком чергових випробувань. Країною продовжує бушувати африканська чума свиней (за місяць вже зафіксовано 17 нових спалахів у різних областях України!). А ті підприємства, які уклали договори про будівництво нових тваринницьких комплексів, так і не почали роботу. Чому?

Компанія з продажу обладнання для тваринництва Farmer Atlantik вже багато років займається проектуванням і будівництвом тваринницьких комплексів по всій Україні. Її директор Максим Ломачко каже, що такої сумної ситуації, як зараз, ще не було.

– Більшість наших потенційних клієнтів (а це – близько сотні підприємств!), з якими ми в минулому році уклали договори на будівництво комплексів і поставку обладнання, так і не почали будівництво. Справа в тому, що поки не зрозуміла ситуація з оподаткуванням. Як, коли та в якому обсязі виплачуватимуться дотації – чіткого алгоритму немає. Не затверджено перелік документів, за якими зрозуміло, що саме ти сільгоспвиробник тощо. Тому всі поки взяли тайм-аут до кінця лютого, коли стане більш-менш ясно, як нова система оподаткування працює на практиці.

Крім того, в прийнятому бюджеті-2017 мова йде про 170 млн грн, які держава виділить на підтримку тваринництва, але ще не визначено напрямів, за якими вона буде здійснюватися.

– Ми пропонуємо використовувати гроші на розвиток, а не проїдання, – говорить директор групи «АгроВетАтлантік» Павло Ільницький. – Українському свинарству потрібна якісна генетика. Сьогодні вона закуповується за кордоном і коштує досить дорого. А ми пропонуємо створювати на території України власні племінні ферми. Це буде набагато дешевше, ніж купувати за кордоном, а українські виробники отримають доступ до високоякісного генетичного матеріалу.

Вікторія СИМОНОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *