Чума «з’їла» дві породи свиней

В Україні вірус АЧС поширюється вже п’ятий рік поспіль. За цей час збитки фермерів досягли вже понад 170 млн грн. У США програма страхування фермерів від спалахів АЧС уже заробила. У нашій країні чиновники поки тільки розглядають можливість введення програми компенсації.

Глава Держпродспоживслужби України Володимир Лапа говорить, що створення страхових або резервних фондів – справа не одного дня, але це питання слід обговорювати і втілювати в життя.

– Причому було б справедливо, якби рівень біобезпеки оцінювали незалежні консультанти або представники страхової компанії, а не чиновник, який визначає обсяги компенсації, – вважає Лапа.

Але поки йде обговорення проблеми, АЧС уже повністю знищила дві породи свиней в Україні – миргородську та велику чорну. Прикро, адже миргородська – це наша вітчизняна порода. Її АЧС «з’їла» буквально за 3 місяці.

– Щодо великої чорної, у нас було два господарства: у Донецькій і Полтавській областях. Їх ліквідували. Більше немає цієї породи, – журиться член-кореспондент НААН України Інституту свинарства та АПВ УААН Микола Березовський. – За 2 роки поголів’я свиней зменшилося на 2 млн. В Україні було понад 90 племінних заводів, а залишилося приблизно 50, а племінних репродукторів і зовсім одиниці по областям.

Однак на тлі епідемії ціни на свинину й сало в Україні зростають рекордними темпами. За рік свинина, зокрема, додала в ціні приблизно на 40%, а сало – понад 70%.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *