Чотири сюжети січня

Спочатку про хороше. Про дуже хороше. Міністерство фінансів України оприлюднило макроекономічний прогноз на термін до 2021-го року. Згідно з прогнозом, середня зарплата українців у 2019-му році становитиме 10 129 гривень, у 2020-му році — 11 451, 2021-му році — 12 835 гривень на місяць. Отже, якщо все буде добре, то через три роки буде досягнутий домайданний рівень зарплат у країні (у перерахунку на валюту за сьогоднішнім курсом — 450 доларів). Бачите, як усе оптимістично й радісно для тих, хто ці три роки протягне.

Тепер про дивовижне. Пенсійний фонд України за рік втратив десь 4,5 мільйони пенсіонерів. У січні 2018-го року, за повідомленням ПФУ, пенсію в Україні отримували 11,9 мільйонів осіб, а в січні 2019-го року ось така новина: «Пенсійний фонд України перерахував кількість пенсіонерів і зареєстрував 7,19 мільйонів людей.» Що ж таке трапилося з пенсіонерами? Куди поділися 4,5 мільйони? Реально вимерли? Або Пенсійний фонд мимоволі проговорився про те, що рік нараховував пенсії гоголівським «мертвим душам»? Або пенсіонерів із Луганської та Донецької областей остаточно списали з числа громадян України?

Наступна цифра про сумне. Держслужба в справах ветеранів і учасників АТО нарешті підрахувала, що на 1 січня цього року в Україні офіційно зареєстровано 354 977 учасників бойових дій, які брали участь в АТО. Навіть якщо відняти від цієї цифри різних «прокурорських» і тиловиків, то вона величезна. 300 тисяч українців побували під кулями і снарядами у порівняно благополучному 21-му столітті.

Й останнє про те, що я взагалі не зрозумів, хоч і перечитував цю цитату 150 разів. Вельмишановний Петро Олексійович у вівторок у Луцьку заявив: «Наразі деякі обіцяють, що вони негайно принесуть мир. Мир не залежить від українських політиків, вони можуть принести лише поразку, лише капітуляцію, лише здачу України…». Мир в Україні не залежить від українців? Мир в Україні не залежить від українського президента й парламенту? То навіщо нам вибори проводити?

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *