«Чорні» вихідні

Минулі вихідні дні вкотре підтвердили глибокий розрив між українськими «низами» і «верхами». Багаті, авжеж, також плачуть, але сльози в них діамантові, на відміну від горя простих людей.

Зовсім нещодавно і міністр МВС Аваков, і найгенеральніший прокурор Луценко розповідали нам про те, що з криміналом в Україні наведений майже повний порядок. Мовляв, усе під контролем, і навіть статистика вбивств у нас здоровішає з кожним днем. Але вихідні 5-6 листопада якось суперечать бадьорості правоохоронців.

У Дніпрі звичайні квартирні грабіжники, всупереч традиціям кримінального світу, пішли на справу озброєні до зубів, і двома гранатами вивели із строю відразу п’ять поліцейських. Тієї ж ночі в Харкові кілер холоднокровно розстріляв з автомата бізнесмена, який виходив з автомобіля «Ауді». А під Одесою автомобіль, навпаки, підірвали разом із його власником. У центрі Хмельницького – масова перестрілка та п’ять поранених. У Києві – два трупа на зупинці під колесами маршрутки. І це всього два дні, й тільки найбільш резонансні злочини. Дійсно вже страшнувато виходити з дому. У світі Авакова та Луценка може й є досягнення в боротьбі зі злочинністю, а в нашому світі поселяється відвертий страх.

А чого бояться багаті? В них свої страхи. Ось, наприклад, полум’яному борцеві за щастя всіх людей на світі нардепу Ляшку слідчі антикорупційної прокуратури запропонували пояснити, звідки в нього в гаманці з’явилися «ліві» півмільйона гривень? І версія Ляшка про те, що він мало не щодня купує щасливі лотерейні квитки, в цьому випадку навряд чи прокотить.

І нашому Петру Олексійовичу знову доведеться пояснювати, як він потрапив у черговий офшорний скандал під назвою «Райські документи», які були опубліковані як раз у «чорні» вихідні, 5 листопада. Дорікають йому тим, у чому вже дорікали неодноразово – виведення власного бізнесу від сплати податків. Щоправда, цього разу Порошенко потрапив у пристойну компанію королеви Великобританії Єлизавети й десятка друзів американського президента Трампа.

До речі кажучи, все в ті ж вихідні для сина Авакова таки знайшли електронний браслет (зняли з когось?), так що тепер підозрювана в наживі за рахунок поставок ВСУ за завищеними цінами молода людина виявиться під реальним домашнім арештом.

Ні, все-таки будні дні – кращі. Вони спокійніші й добріші.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *