Чорнобиль – вічний біль

14-го грудня в Україні пройшов День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10-го листопада 2006-го року.

Саме 14-го грудня відбулось офіційне повідомлення про завершення будівництва саркофагу над зруйнованим у результаті вибуху четвертого енергоблоку – найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. У ліквідації її наслідків брали участь пожежники, військовослужбовці, енергетики–атомники, будівельники, медики, прості робітники (всього приблизно 600 000 людей).

Цій темі був присвячений актуальний репортаж «Чорнобиль: чорний спомин, вічний біль», який 12-го грудня провели працівники бібліотеки–філії № 4 з учнями 7-го класу ЗЗСО № 14. Провідний бібліотекар Т. Лісняк нагадала присутнім про трагічні події, що відбулися у квітні 1986-го року на ЧАЕС, розповіла про пожежних, які першими вийшли на лінію вогню та отримали смертельну дозу радіації. Діти ознайомилися з літературою книжкової виставки «Терновий вінок Чорнобиля», зачитали уривки з книг та спогади очевидців, подивилися відеоролики «Ціною життя», «Зона відчуження». Лунали вірші Л. Костенко, М. Сингаївського, М. Луківа. Відеоматеріал про героїв–ліквідаторів наслідків аварії вразив і розчулив школярів.

Хвилиною мовчання юні читачі вшанували тих, хто виконав свій обов’язок до останнього подиху, хто віддав своє життя, захищаючи нашу землю від страшного радіаційного лиха. Врятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.

Адміністрація бібліотеки–філії № 4

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *