Чого чекати від яєць і скільки коштуватиме хліб

З огляду на річну інфляцію, до кінця року можна прогнозувати невелике, але все ж зростання ціни на курячі яйця. Втім, навряд чи вона перевищить 27 грн. А ось хліб подорожчає на 20-26%.

Після зростання ціни в період з листопада 2016 року по березень 2017 року було різке падіння: відразу на 37%. Ціна на цей продукт продовжувала знижуватися до середини 2017 року. На початку року зниженню ціни сприяла заборона експорту українських яєць до ряду країн. Однак дати однозначний прогноз чи подорожчають яйця, чи подешевшають, дуже важко.

– Тому що, на жаль, українські птахівники не навчилися працювати планово, – висловлює свою думку голова Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко. – В результаті чого, спочатку покупці сильно переплачують, а коли ціна перевищує купівельну спроможність, то виробники якийсь час змушені працювати у збиток, оскільки не можуть стабілізувати ціну після падіння. Чи варто говорити, що від таких «цінових гірок» не виграє ані покупець, ані виробник?! Цього року ми знову спостерігаємо таку ситуацію: зараз ціна на курячі яйця практично така ж, як і рік тому.

А ось хліб і хлібобулочні вироби будуть щомісяця дорожчати в межах 1,7- 2% і протягом року його вартість виросте на 20-26%. Про це повідомив голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич.

– На подорожчання вплинуть декілька факторів, наприклад, експорт зерна. Його ціна залежить від зовнішніх ринків. Відповідно, на внутрішній ринок ніхто не продаватиме дешевше. Другий фактор – заробітна плата, енергоносії та транспорт. Навіть якщо в наступному році ми зберемо рекордний урожай пшениці, хлібобулочні вироби все одно подорожчають.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *