Чи є культурне життя в Перещепинській ОТГ після реконструкції БК?

Поштовхом для відновлення культурного життя в молодій та амбітній Перещепинській об’єднаній територіальній громаді (Новомосковський р-н) стала реконструкція Будинку культури в Перещепиному. Нагадаємо, що кошти на капітальний ремонт БК із Держбюджету «вибив» народний депутат України від 38-му виборчого округу Вадим Нестеренко, який постійно і здійснював контроль за ходом реконструкції.

Розповідає директор Перещепинського Будинку культури Олег Годованик (на фото).

– Найголовніше, що в БК стало тепло, затишно й зі стелі не капає. Про те, що зроблено у процесі капітального ремонту вже неодноразово сказано й написано, зокрема в газеті «Твiй рiдний край», але й після урочистого відкриття ми продовжуємо покращувати наш БК. Наприклад, організували й обладнали непередбачені планом реконструкції гримерки й роздягальні з дзеркалами, кріслами, іншими необхідними атрибутами.

Практично відразу після відкриття почали або, вірніше буде сказано, відновили роботу наступні колективи: жіночий хор; народний ансамбль «Надвечiр’я» й пісенний ансамбль «Елегiя».

На новорічні свята пройшла прем’єра вистави «Вечори на хуторі біля Диканьки» новоствореного Перещепинського аматорського колективу театрального мистецтва «Комільфо». У складі трупи – продавці, студенти, школярі, держслужбовці, пенсіонери, бібліотекарі, охоронці тощо. Наприклад, у ролі провідної актриси аматорського колективу – заступник міського голови Ніна Погоріла; виконавці головних ролей – студент Перещепинського професійного ліцею Дмитро Порохня, старшокласниця Перещепинської опорної школи Злата Маласай, продавець Антоніна Бут. Художній керівник аматорського театрального колективу – працівник Будинку культури Дар’я Андреєнко. Треба підкреслити, що практично всі костюми й декорації для спектаклю шилися і виготовлялися, що називається, своїми руками.

Аншлаг і бурхливі оплески вдячних глядачів стали показниками грандіозного успіху прем’єри й повтору вистави на Різдво. Завдяки цьому та повній підтримці проекту головою Перещепинської ОТГ Володимира Савельєва, театральний колектив «Комільфо» складає амбітні плани на майбутнє.

Щодо літнього танцювального майданчика, побудованого поруч із будівлею Будинку культури, директор БК Олег Леонідович Годованик сказав наступне. «Майданчик повністю готовий до експлуатації в літній час. Заковика лише за вуличним туалетом, а також введенням штатної одиниці відповідального за проведення дискотек або вирішення питання здачі танцмайданчики в оренду».

На закінчення бесіди ми поцікавилися можливістю запрошувати виступати в Перещепинський БК професійних артистів, як це практикується в Магдалинівському БК. Олег Леонідович сказав, що сцена, апаратура – звук і світло – дозволяють запрошувати для виступів навіть професійних артистів. Головне, щоби гонорар за їх виступ не перевищував 50 тисяч грн.

Iван ПАВЛОВ

Культура перещепинської ОТГ у цифрах

За інформацією, яка оприлюднена на сайті Перещепинської ОТГ:

цього року на утримання закладів культури в Перещепиному витратять 12 мільйонів 416 тисяч гривень. Таку суму заклали в бюджет громади;

з зазначеної суми на заробітну працю з нарахуваннями працівникам направлять 10 мільйонів 624 тисячі гривень;

понад 1 мільйон 100 тисяч піде на оплату енергоносіїв;

iнші видатки в повному обсязі складуть 847 тисяч гривень.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *