• курам_на_смех

Чим багаті, тим і … не раді

Відразу після підписання документів про Асоціацію почалися розмови про те, що ці квоти зовсім крихітні. І це факт. У Євросоюзі розуміють, що якщо дозволити українським виробникам завалити своїми продуктами ЄС, то європейські фермери зазнають серйозних збитків. У результаті бурхливих переговорів протягом трьох років наша країна отримала додаткові безмитні квоти на обмежений період – тільки на 3 роки.

Найбільше зросли квоти по кукурудзі (650 тис. т). Фактично українські аграрії зможуть безмитно поставляти до Євросоюзу близько 1 млн. т кукурудзи (з урахуванням раніше діючих квот). Однак, якщо врахувати, що тільки за перше півріччя 2017 року наша країна експортувала 13,8 млн т, то мільйонна квота вже не здається такою вже великою поступкою з боку Європи.

Ще менші пільги по пшениці – її без мит можна буде поставити в обсязі 100 тис. т. Для нас це просто пшик: за шість місяців цього року наша країна вже експортувала 6 млн. т пшениці.

На 350 тис. т України збільшили безмитні квоти на ячмінь, і на 4 тис. т на овес. Зараз наша країна має право постачати 5 тис. т меду, і цю квоту наші бджолярі вибирають за пару тижнів. Тому наша влада просила збільшити квоту ще на 5 тис. т, але в ході переговорів зійшлися за 3 тис. т. Мало, але хоча б так.

Оброблених томатів у пільговому режимі дозволялося поставляти до 10 тис. т. А наші чиновники змогли домовитися ще про додаткові 5 тис. т. А ось із виноградним соком не пощастило. Випросили квоту лише на 500 т. Це жахливо мало для України – діюча квота становила 10 тис. т.

І це все! Як і раніше, українським виробникам дозволяється без сплати мит експортувати в ЄС до 16 тис. т м’яса птиці (при цьому Європа може продавати в нашій країні в тому ж режимі 8 тис. т). Ми і європейці давно вибрали ці квоти, і в очікуванні дивимося один на одного.

Денис МАКАРОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *