«Чарівна мить душі творіння»

Нещодавно в бібліотеці-філії №3 відбулась презентація персональної виставки робіт з Миколаївського розпису Анжели Лагоди «Чарівна мить душі творіння», на яку завітали вихованці гуртка «Петриківський розпис» Новомосковського центру позашкільної роботи.

Завдяки природному відчуттю краси Анжела Петрівна створила унікальні, яскраві вироби, надаючи орнаментальним мотивам своєрідної величі і чаруючої краси.

Анжела Петрівна Лагода – молода, перспективна, талановита художниця. У 2015-му році закінчила Європейську школу дизайну «Декорування інтер’єру – Інтенсив» у м. Києві, а в 2018-му році – Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара,  де отримала ступінь вищої освіти – магістр, спеціальність «Науки про освіту» (освітня програма «Педагогіка вищої школи»).

Перші уроки з живопису отримувала від свого батька Журавля Петра Петровича, талановитого художника, викладача художнього відділення школи естетичного виховання.

Продовжує традиції автентичного сакрального миколаївського розпису, винайденого у 90-і роки ХХ ст. у с. Миколаївка. У своїх роботах використовує знакові елементи давнього розпису.

Працює переважно у жанрі живопису та декоративно-прикладного мистецтва. Регулярно проводить майстер-класи з декоративного розпису, зокрема з Миколаївського.

Творчі надбання: член творчої спілки «МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА»; брала участь у ХV регіональному конкурсі юних виконавців «Зоряне джерельце» (номінація «Живопис та рисунок»); виставка «Барви Присамар’я»; виставка «Військово-польовий АРТ». У 2017 році спільна робота з Петром Петровичем Журавлем була представлена на мистецькому проекті за підтримки Адміністрації Президента України «Військово-польовий АРТ». До створення 120 експонатів цього проекту було залучено 70 митців народно-ужиткового мистецтва з 22 областей (куратор проекту – Павло Ротар, співробітник патрульної поліції).

У 2018 році була учасником науково-практичного семінару «Збереження елементів нематеріальної культурної спадщини в Новомосковську» з доповіддю «Традиційний миколаївський розпис»; учасник Всеукраїнського молодіжного мистецького соціально-екологічного форуму «Біле озеро»; учасник Всеукраїнського молодіжного історико-етнографічного форуму «Богуслав 2018»; «Кобзареві джерела».

З 2018-го року творчі роботи знаходяться у фонді музею Т.Г.Шевченка м. Канева та в історико-краєзнавчому музеї ім. Петра Калнишевського м. Новомосковськ, має персональні виставки, публікації про творчу роботу на інтернет-сайті 0569. 2018 р. – учасник Всеукраїнської виставки «Миколаївська квітка – з минулого в майбутнє», учасник обласного фестивалю-ярмарку «Петриківський дивоцвіт».

Тож, запрошуємо всіх бажаючих доторкнутися до одвічно прекрасного – мистецтва народженого любов’ю!

Ми чекаємо Вас в бібліотеці-філії №3. за адресою: вул. Гетьманська, 41-А. Час роботи: з 9.00 – 17.00, вихідні дні: п’ятниця, субота.

Адмiнicтрацiя бібліотеки

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *