Чай та каву дозволили

Внесено зміни до списку дозволених для провезення через пункти пропуску на Донбасі продуктів, техніки та особистих речей

Згідно з наказом МінТОТ, через лінію зіткнення з Донбасом можна провозити вантаж вагою не більше 75 кілограмів на одного громадянина і вартістю не більше 10 тисяч грн. Також існує перелік продуктів харчування, які дозволяється переміщувати. Обмеження встановлювалися на підакцизну продукцію: сигарети та алкоголь. А ось чаю і кави у списку дозволеного не було взагалі, через що люди, які проїжджають пункти пропуску, скаржилися, що ці продукти в них вилучають. Зараз до переліку все-таки внесли каву та чай у роздрібних упаковках. Через КПВВ можна перевозити до 2 кг кожного з цих напоїв.

У переліку дозволеного, як і раніше, немає меду, грибів і соусів (кетчуп, майонез тощо). Проїжджаючим через лінію розмежування варто це враховувати, оскільки фіскальна служба за законодавством має повне право вилучати ці продукти, а суд у подальшому може накласти штраф за спробу їх провезення.

Бували випадки, коли на КПП вилучали виноград, пояснюючи це тим, що його немає в списку дозволених до провозу продуктів. Однак у переліку є загальний пункт «фрукти».

Крім того, список дозволених для провезення речей доповнений садово-городніми інструментами (до 5 одиниць) і покришками для легкового авто (радіус до 16 дюймів, не більше 4 штук). Також тепер можна провозити один стаціонарний комп’ютер (до цього в переліку значився тільки переносний).

Кількість дозволених до провозу ліків збільшено з 2 упаковок кожного найменування до 5 на одну людину, за винятком психотропних і наркотичних медикаментів.

Громадяни, які перетинають КПВВ з дітьми, можуть провозити по одній або дві коляски на одну дитину (прогулянкову та звичайну). Без дітей можна провозити лише одну коляску.

Інваліди, які перетинають лінію зіткнення, тепер мають право провозити по два інвалідних візка замість одного. За відсутності людей з обмеженими можливостями, можна провезти один інвалідний візок.

Вікторія СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *