• шануємо

Ціна чужої війни

15 лютого Україна відзначала День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-му річницю виведення наших військ з Афганістану. Слово «Афганістан» у нашій свідомості стало синонімом людського лиха та справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. Вона, як і всі війни, принесла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі материнських сердець.

До цього дня Новомосковська центральна районна бібліотека провела годину мужності «Афганістан, ти в пам’яті і в серці» в Перещепинському професійному ліцеї. Бібліотекарі розповіли про жахливі втрати українських солдатів на афганській землі. Більше тисячі воїнів Новомосковщини, в тому числі й 38 перещепинців, взяли участь у цій війні. Ветерани-афганці за мужність були відзначені нагородами «За бойові заслуги», «За Відвагу», орденами і медалями за чесно виконаний військовий та інтернаціональний обов’язок. Присутні схилили голови та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Не заростає стежка до могил афганців. Їм встановлено немало пам’ятників по всій країні. Ось і в нашому місті є пам’ятний знак воїнам-інтернаціоналістам. Кожного року спілка ветеранів-афганців приходить сюди 15 лютого та вшановує своїх побратимів.

Згадали бібліотекарі і про поета-земляка, воїна-афганця – вічно юного двадцятичотирирічного лейтенанта Олександра Стовбу, який ціною свого життя врятував бойових товаришів. Цьогоріч йому мало б виповнитися 60 років.

…Но жизнь пройдет, развеявшись как дым.

Предсмертный миг оставив мне в подарок

Для мужества – примера молодым.

И памяти оставшийся огарок

Осветит мне секунду бытия –

Границу между жизнию и смертью.

И вот тогда лишь буду вправе я

На равных разговаривать с бессмертьем…

Торкнулися душевних струн зворушливий «Афганський вальс» і народжена війною пісня про дружбу афганців-побратимів.

З книжкової виставки «Ти – вічний біль, Афганістан. Ти – наш неспокій» учні ознайомилися з книгами про війну в Афганістані, з художніми творами, що висвітлюють дану тему, з книгами про Олександра Стовбу.

Брудна та безглузда війна в Афганістані… Проте її безглуздя не применшує героїзму наших воїнів, які пройшли через це пекло. Ми повинні пам’ятати про їх подвиг, про вічний біль людей, яких обпалила війна.

Бібліотекар відділу обслуговування Новомосковської центральної районної бібліотеки Наталія ХИЛЬ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *