• прогноз

Ціна на картоплю буде захмарною

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року ціни на овочевому ринку зросли на 10-15%. Однак молоді овочі цьогоріч будуть ще на 20-30% дорожче, ніж у минулому. Таку думку висловив експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

– На молоді овочі ціни будуть захмарні. На молоду картоплю, особливо під травневі свята, ціна однозначно буде дуже високою. Зате знизяться ціни на овочі минулорічного врожаю – картоплю, капусту, буряк. Оскільки споживчі якості цих овочів падатимуть, то природно, продавці почнуть активно позбуватися цього товару.

У той же час роздрібні ціни на свинину скоротилися в порівнянні з попереднім місяцем у середньому на 3%. Не подешевшала тільки свиняча вирізка. Однак вже до кінця квітня очікується підвищення цін на більшість продуктів тваринного походження. Зростання вартості м’яса очікується в межах 7-12%. Притому, що зараз на Дніпропетровщині м’ясо – найдорожче з усіх регіонів України. Вартість бакалії (масло, цукор, гречка, борошно) буде відносно стабільною з можливими незначними коливаннями в межах 2-3%. Вартість молока з початком нового сезону перебуватиме під тиском через збільшення обсягів виробництва, тому можливе незначне зниження ціни в межах 3-6%. Такі прогнози озвучили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *