• моя Україна

Цифри, факти, тренди

Кабмін України нещодавно представив постанову «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель сільгосппризначення». В асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» вважають, що нова методика істотно спрощує грошову оцінку землі та вирівнює її вартість у різних регіонах.

*     *     *

З 2016 року виробництво круп в Україні зросло на 2,2% в порівнянні з попереднім роком (до 232,5 тис. тонн). Імпорт круп в Україну скоротився на 24,6% (з 71,7 тис. тонн до 54,1 тис. тонн). А ось експортували українські компанії 40,0 тис. тонн круп. Найбільший обсяг експорту – в Ізраїль, Молдову, Нідерланди, Білорусь, Єгипет і Німеччину.

*     *     *

Середня закупівельна ціна на молоко ґатунку «екстра» зросла на 27 копійок і склала 8,37 грн за кг. Найвищу ціну за молоко цього сорту просили на Чернігівщині (8,71 грн за кг), а найнижчу – на Київщині та Волині (7,90 грн). Молоко вищого сорту подорожчало на 14 коп. Максимальна ціна – в Полтавській області (8,55 грн за кг).

*     *     *

Україна входить до сімки найбільших виробників кукурудзи в світі. І в 2016/17 МР збільшить виробництво кукурудзи на 13,7% (до 26,5 млн тонн). А обсяги експорту кукурудзи за рік збільшаться з 16,7 млн тонн до 19 млн тонн. Зернові та зернобобові культури в Україні обмолочені на площі 13,6 млн га або 95% до прогнозу.

*     *     *

В Нідерландах влада забила не менше 190 тисяч качок у спробі запобігти поширенню пташиного грипу на сусідні європейські країни. Вірус гострозаразних штаму H5N8 був виявлений у селищі Біддінгхейзен у провінції Флеволанд у 70 км на схід від Амстердама. Грип торкнувся шести фермерських господарств.

За повiдомленнями iнформагенств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *