• цікаві факти

Цифри, факти, тренди

Сертифікацію насіння відтепер проводитиме державне підприємство, підпорядковане Міністерству аграрної політики і продовольства України. Процес сертифікації насіння буде платний для всіх на єдиних принципах. Але скільки це коштуватиме наразі невідомо. Підрахунків ще немає.

*     *     *

З 2016 року головним експортером молока в Україні стала Німеччина, частка якої становила 40%. Решта 60% припадають на Бельгію, Францію і Туркменістан. Що стосується внутрішніх виробників, то важливим маркетинговим ходом компаній стало фасування молока в тару не по 1 л, а по 0,9 л. Це дозволило зберегти якість продукції, не піднімаючи ціни на неї.

*     *     *

Україна вирощує 6% від усього світового врожаю полуниці та займає 7-е місце в Європі за обсягами виробництва. Щорічний обсяг споживання полуниці в Україні становить 60-70 тис. т, а виробництво зростає на 2-5% на рік. В цілому ж виробництво сільгосппродукції в 2016 році зросло на 6,1%.

*     *     *

Зниження врожаю ріпаку в 2016 році призвело до зростання цін на цю культуру, і рапс вперше за багато років став дорожче за соняшник. У 2017 році посівні площі під рапс збільшені на 244 тис. га (37%) і склали 899 тис. га. Сходи отримано на 92,9%, а їхній стан оцінюється як задовільний.

*     *     *

Експортери України планують почати поставки огірків до ЄС. Наші комбінати пропонують тепличні огірки за ціною 43-45 грн за кг. Основними конкурентами України на європейському ринку в цьому сегменті є Туреччина та Іспанія. Проте, в 2016 році Україна експортувала в ЄС рекордний обсяг огірків – 2300 т.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *