Цифри, факти, тренди

Оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та ЄС склав $5,8 млрд. Це на 31,2% більше від минулорічного показника. Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються 6 країн: Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина та Франція. Їхня сукупна частка в обороті становить близько 75%.

*     *     *

За рік поголів’я свиней в Україні зменшилося на 692 тис. голів. Зараз воно становить 6,762 млн голів проти 7,454 млн за аналогічний період минулого року. Найбільше скорочення відбулося в категорії сільськогосподарських підприємств – на 10%. У господарствах населення – на 8,4%.

*     *     *

Запаси пшениці на підприємствах, які займаються їхньою переробкою та зберіганням, склали 14,03 млн т. Це на 446 тис. т менше від аналогічного показника 2016 року. Найбільші запаси пшениці знаходяться на підприємствах Одеської (1,49 млн т), Харківської (1,13 млн т) і Запорізької (1,05 млн т) областей.

*     *     *

Світовими лідерами з виробництва волоських горіхів є Китай і США. Ці країни займають 50% і 29% світового виробництва горіхів. ЄС (сумарно), Чилі та України з частками по 5% поділяють третє місце. Більше 90% горіхів вирощується домогосподарствами й потім збираються і формуються в партію для експорту.

*     *     *

В Україні зафіксовано помітне зниження ціни на цитрусові та деякі позиції вітчизняних фруктів. Зокрема: апельсини та мандарини подешевшали на 5-6%, яблуко – на 20%, груша – на 16%. Незмінними залишилися ціни на лимони та банани, з вітчизняних – на виноград. А ось слива дорожчає. За тиждень – на 15%.

За повідомленнями iнформагентств

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *