Цифри, факти, тренди

Міністерство економічного розвитку і торгівлі повідомляє, що на даний момент експорт товарів з України за 2017 рік становив $27,5 млрд. З них 41,2% – це продукція аграрного сектора і харчової промисловості. Найбільше зросли поставки соняшникової олії, кукурудзи, ріпаку, цукру та сої.

 

*     *     *

 

Незважаючи на те, що в цьому сезоні врожай капусти може впасти до мінімальних показників за останні 5 років, ціна на неї зараз в 1,5 рази нижча, ніж в аналогічний період минулого року. Тільки за останній тиждень ціни на цей овоч просіли майже на 40%. Середня ціна білоголової на найбільших оптових ринках України – 1,6-3,5 грн/кг.

 

*     *     *

 

Українські аграрії зібрали 7 млн т цукрових буряків. З них вже 5,17 млн т перероблено і вироблено 697,9 тис. т цукру. Переробку здійснювали 40 цукрових заводів, а в наступному сезоні асоціація «Укрцукор» прогнозує роботу 46 заводів. Але прогноз виробництва цукру залишається на тому ж рівні – 2 млн т.

 

*     *     *

 

Деякий час назад Білорусь обмежила ввезення свинини зі Львівської та Житомирської областей через захворювання тварин на африканську чуму. Зараз під обмеження з боку Білорусі потрапили ще 4 області України: Одеська, Луганська, Вінницька та Рівненська.

 

*     *     *

 

У Дніпропетровській області завершують посів озимих культур. Ріпак вже засіяли повністю, пшеницю – на 90% (463 тис. га), ячмінь – 75% (67 тис. га). Всього на Дніпропетровщині цьогоріч озимими засіють майже 620 тис. га землі. А щоб отримати високий урожай, вже закупили майже 60 тис. т мінеральних добрив.

 

 

За повідомленнями iнформагентств

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *