Цифри, факти, тренди

В Україні завершується посів озимого ріпаку. Цією культурою вже засіяно 728 тис. га (це 94% від запланованого обсягу). Також триває посів озимих культур: засіяно 535 тис. га (7%). А саме: озимої пшениці 503 тис. га (8%), жита – 20 тис. га (12%) і ячменю – 12 тис. га (1%).

*     *     *

За 8 місяців поточного року Україна відправила на експорт 11,9 тис. т помідорів на суму $8,5 млн. Левову частку помідор у нас купує Білорусь: 84,2% від усього обсягу експорту українських помідорів йде саме туди. Ще 14,5% ми відвантажуємо в Польщу. Обсяг експорту помідор за весь минулий рік становив 35,5 тис. т.

*     *     *

На Херсонщині будують завод із виробництва мінеральних добрив, які, крім українського ринку, поставлятимуть і за кордон. А вже у вересні тут же відкриють ґрунтово-агрохімічну лабораторію. Вона буде проводити якісний аналіз добрив, ґрунту, води й рослинного матеріалу.

*     *     *

Сліди фіпронілу в курячих яйцях виявлені в 45 країнах по всьому світу, в тому числі, в більшості країн Європейського союзу. «Яєчний скандал» поки не торкнувся тільки двох держав ЄС – Хорватії та Литви. Заражені пестицидом яйця були знайдені також у Канаді та ще у 18 державах в Азії, Африці й на Близькому Сході.

*     *     *

2018 року Кабмін планує виділити на підтримку фермерських господарств 1 млрд грн. Розроблено концепцію збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції до 12%, зростання числа робочих місць зі 100 тис. до 0,5 млн. А також технічне переоснащення фермерів і збільшення площ під органічними культурами на 10%.

За повідомленнями інформагентств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *