• цікаві факти

Цифри, факти, тренди

Станом на початок липня аграрії Дніпропетровщини вже зібрали врожай гороху, озимого ячменю та пшениці більш ніж з 5,5 тис. га. Збирати врожай почали з південних районів області: Апостолівського, Широківського, Нікопольського районів. Посівна площа становить 770 тис. га, у жнивах задіяно більше 3 тис. комбайнів.

*     *     *

Виробництво пшениці в Україні в 2017/18 МР знизиться до 23,9 млн т. Це пов’язано з погодними катаклізмами, в результаті яких на полях спостерігається розвиток ґрунтової посухи в центральних і південних регіонах країни. А також сильне зниження запасів продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту – близько 50% від норми.

*     *     *

Вже більше 3 800 випадків перевантаження транспортних засобів зафіксовано на дорогах України в 2017 році. У зв’язку з цим заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк вважає, що Україні потрібен дієвий закон щодо посилення відповідальності за перевантаження важковагових на вітчизняних дорогах.

*     *     *

Виробники полуниці незадоволені поточним сезоном. Ціни на полуницю варіюються в межах 35-50 грн/кг, та й пропозиція на цю ягоду на ринку дуже обмежена. На погану врожайність вплинули погодні коливання у другій половині весни. Втрати врожаю в господарствах становили від 50%, а в деяких випадках досягали і 100%.

*     *     *

Тільки 46% землевласників в Україні сплачують земельний податок до державного бюджету. У державний земельний кадастр внесені лише 66% державних земель, і третина всієї площі приватних паїв. Крім того, в Черкаській області, наприклад, зафіксовані випадки укладення договорів емфітевзису терміном 99 років.

За повiдомленнями iнформагентств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *