Цифри, факти, тренди

Кабінет Міністрів скасував державне регулювання цін на продукти харчування з 1 липня. На думку Кабміну, це дозволить знизити адміністративний тиск на бізнес, усунути надмірне втручання держави до економічних процесів, а також посприяє розвитку конкуренції в ціноутворенні.

*     *     *

Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних пільг на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи та оброблене зерно, виноградний сік з України. І днями комітет представників ЄС досяг домовленості щодо торгових преференцій для України.

*     *     *

З початку 2017 року Україна експортувала 2,34 тис. т картоплі на суму $418 тис. Основними імпортерами української картоплі стали Білорусь (на $ 311 тис.), Молдова (на $61 тис.) і Азербайджан (на $18 тис). Експорт у ці країни склав 1 733 тис. т, 339 тис. т і 100 тис. т картоплі відповідно.

*     *     *

В Україні очікуваний обсяг врожаю ріпаку в сезон 2017/18 років коливається на рівні 2 млн т. Це перевищить показники попереднього сезону більш, ніж удвічі. Такий приріст стане можливим через розширення посівних площ, а також завдяки хорошим погодним умовам.

*     *     *

Велика частина аграрного бізнесу України перебуває в сірому секторі. Про це заявив президент Асоціації «Клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса. З 40 000 аграрних підприємств України тільки 100 працюють прозоро та показують реальну фінансову звітність.

За повідомленнями інформагентств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *