Цифри, факти, тренди

Аграрії Дніпропетровщини засіяли кукурудзою 300 тис. га та 500 тис. га засіяли соняшником. Також агропідприємства області посадили 50 тис. га картоплі й понад 80 тис. га овочів. Триває посів проса, сорго, гречки. Всього наші аграрії планують засіяти більше 1 млн га.

*     *     *

У 2017 році Україна увійшла до п’ятірки найбільших світових експортерів вершкового масла. Перше місце займає Нова Зеландія – 151,8 тис. т. Друге і третє місце розділили ЄС – 44,4 тис. т і Білорусь – 17,5 тис. т. Четверту позицію зайняли США – 6 тис. т. Україна експортувала 3, 47 тис. т масла.

*     *     *

Україна забезпечує 25% східноєвропейського виробництва м’яких ягід (суниця, смородина, малина тощо) і 10% – твердих ягід (вишня, черешня). Але майже не здійснює експорт цієї продукції: частка нашої країни в експорті м’яких ягід становить 6%, а твердих – лише 3%.

*     *     *

Закупівельна ціна на молоко екстра сорту стабілізувалася в межах 8 грн/кг. Однак у Західних регіонах можна знайти пропозиції і по 7,60 грн/кг. За молоко вищого сорту в Центральних і Західних областях дають 8 грн. А ціни на молоко 1 сорту коливаються в межах 7,30-7,70 за кг.

*     *     *

За даними Держстату найбільші зарплати в Україні спостерігаються у сфері фінансової та страхової діяльності. Середня з/п таких фахівців – майже 12 тис. грн. Найменші зарплати – у сферах харчування, в сільському, лісовому та рибному господарствах. Розмір середньої зарплати в Україні знаходиться на рівні 4,6 тис. грн.

За повідомленнями iнформагентств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *