• цікаві факти

Цифри, факти, тренди

Керівники найбільших аграрних об’єднань України звернулися до влади з вимогами щодо запуску ринку землі сільськогосподарського призначення. Аграрії занепокоєні відсутністю діалогу в розробці такого важливого земельного законопроекту. І просять про зустріч із прем’єром для обговорення своїх вимог.

*     *     *

За підсумками 2016 року з України було експортовано товарів на загальну суму $36,4 млрд, із яких 39,9% припало на агропродукцію. Продукції рослинництва було експортовано на $8,1 млрд, жирів та олій – на $4 млрд, готових харчових продуктів – на $2,5 млрд.

*     *     *

Аномальні заморозки в Україні продовжують знищувати зав’язі плодових дерев. Кісточкові культури (вишня, слива, абрикос) загинули на 80%, ягоди – на 90%. Удвічі менше постраждали яблука та груші. Втрати не перевищують 40%. А от найменше постраждали горіхи: втрати не перевищують 10-20%.

*     *     *

В Україні зафіксовано новий експортний рекорд. У поточному маркетинговому році експортовано 39 142 000 т зернових. Це на 120 000 т більше, ніж за весь 2015/2016 МР. Такий результат вийшов, завдяки збільшенню експорту ячменю. Його Україна поставила на зовнішні ринки 5 140 000 т.

*     *     *

У Полтавській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях почала діяти робоча група з поліпшення фітосанітарного стану. Одна підгрупа відповідатиме за законодавство, інша – за практичні заходи. Конкретно: за ліквідацію сажкових захворювань, фузаріозу пшениці, амброзію та клопа.

За повідомленнями iнформагентств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *