• цікаві факти

Цифри, факти, тренди

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі проголосував проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і сечовини. Однак уряд України продовжить відстоювати необхідність прийняття Європарламентом рішення про збільшення квот на українську продукцію АПК.

*     *     *

Посів ярих зернових і зернобобових культур в Україні проведено на площі 5,5 млн га (це 76% до прогнозу). З них: пшениці – 167 тис. га (94%), ячменю – 1,5 млн га (95%), вівса – 197 тис. га (95%), гороху – 378 тис. га (114%). Крім того гречкою засіяно 18 тис. га (13%), просом – 11 тис. га (14%), цукровим буряком – 305 тис. га (104%).

*     *     *

Наразі в Україні вже видано 86 аграрних розписок на суму понад 716 млн грн. Жодна з виданих за 2016 рік аграрних розписок не стала дефолтною. За оцінками експертів, у найближчі 5 років завдяки розпискам наш аграрний сектор може залучити до $500 млн.

*     *     *

За рахунок зменшення площ сої та соняшнику цьогоріч посіяли рекордні обсяги гороху – понад 370 тис. га. Це на третину більше, ніж у минулому сезоні, а роботи ще тривають. Аналітики впевнені, що є всі передумови отримати рекордний урожай цієї культури – близько 1 млн т.

*     *     *

Рівень рентабельності виробництва аграрної продукції в Україні за 2016 р склав 37,3%. Зокрема, за всіма основними видами продукції рослинництва, включаючи зернові та соняшник. Виробництво картоплі й зовсім стало збитковим. А рівень рентабельності виробництва продукції тваринництва став найнижчим з 2010 року.

За повідомленнями інформагентств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *