• цікаві факти

Цифри, факти, тренди

У квітні на територію України поставлено нову модель комбайну VERSATILE – RSM 161. Це машина з двобарабанним молотильно-сепаруючим пристроєм. Вона може прибирати зернові вологістю до 25%, а на практиці може обмолотити, наприклад, тритикале у фазі воскової стиглості, тобто вологістю в 30-40%.

*     *     *

Залишки кукурудзи в сільгосппідприємствах і в переробників станом на 1 квітня продовжують рости і вже збільшилися в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 67%, становлячи 8,22 млн т. Зазначається, що і залишки ячменю перевищують минулорічні на 24% і складають 1,38 млн т.

*     *     *

За рахунок зменшення площ сої та соняшнику в цьому році посіяли рекордні обсяги гороху – понад 370 тис. га. Це на третину більше, ніж у минулому сезоні, і польові роботи ще тривають. Аналітики впевнені, що є всі передумови отримати рекордний урожай цієї культури – близько 1 млн т.

*     *     *

У деяких регіонах грибів виростили так багато, що їх вже віддають за оптовими цінами, але більшість продавців постаралися по максимуму заробити на Великодні. За кілька днів до Великодня виробники підняли ціну відразу на 3 грн, до 28 грн/кг. Роздрібним мережам печериці з господарств обходяться в 33-40 грн/кг.

*     *     *

На думку експертів через заморозки втрати врожаю черешень, ранньої вишні та абрикосів коливатимуться від 15 до 25%. Особливо ризикують ті області, де заморозки трималися більше двох діб. Сильно постраждали Харківська, Одеська та Запорізька області. Накрило і Дніпропетровську, Львівську, Кіровоградську області.

За повідомленнями інформагентств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *