• цікаві факти

Цифри, факти, тренди

В Україні в 2017/18 МР загальне виробництво олійних очікується в обсязі близько 19 млн т. З цього обсягу врожай соняшнику становитиме 12,7 млн т, ріпаку – близько 2,2 млн т, сої – близько 4,1 млн т. Ці очікувані показники виробництва олійних культур всього на 1% менше, ніж обсяги врожаю 2016 року.

*     *     *

Українські аграрії забезпечені мінеральними добривами для виконання всього комплексу весняно-польових робіт. Сільськогосподарськими підприємствами придбано мільйон із гаком тонн мінеральних добрив (108% до заявки), з них азотних – 743 тис. т, фосфорних – 165 тис. т, калійних – 129 тис. т.

*     *     *

За словами садівників, у більшості регіонів України яблуневі сади поки ще не почали масово квітнути. Тому, нетипові для кінця квітня заморозки та рясні опади не призведуть до істотних втрат урожаю. У той же час, аграрії південних областей тільки очікують погіршення погодних умов.

*     *     *

Посів соняшника в Україні проведено на площі 1,6 млн га (29% до прогнозу). Посіяно ранні ярі та зернобобові культури на площі 2,2 млн га (95% до прогнозу), кукурудза посіяна на площі 549 тис. га (12%), цукрові буряки – на 278 тис. га (95%). Розпочато роботи з полями під сою: посіяно 55 тис. га (3% до прогнозу).

*     *     *

Українські фермери знижують ціни на огірки та помідори через невисокий попит і потужну конкуренцію з боку Польщі. Великим гуртом польські огірки продають за ціною 32-35 грн за кг. Наші виробники, в залежності від регіону, готові продавати огірки за ціною 38-45 грн/кг.

 

За повідомленнями інформагентств

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *