• рейтинг

Хто більше намаслив

ТОП-5 найбільших виробників рафінованої соняшникової олії в Україні

  • Безперечним лідером є компанія «Кернел». На її частку припадає 20% загального обсягу виробництва. Портфель брендів: «Щедрий Дар», «Стожар», «Чумак Домашня» і «Чумак Золота».
  • На 2 місці «Bunge Україна» – 17%. Це український підрозділ компанії Bunge Ltd (США), яка прийшла на наш ринок 2002 року. Їй належать торгова марка «Олейна», а також елеватори в Одеській, Дніпропетровській і Кіровоградській областях.
  • 14% загального обсягу виробництва і 3-е місце належить сінгапурській компанії «Делта Вілмар СНД», яка 2005 року побудувала свій завод в Одеській області.
  • На 4-му місці з 8% – «Оліяр» (завод знаходиться у Львівській області).
  • І, нарешті, замикає топову 5-ку «Віктор і К» (Кіровоградська область). На частку цього виробника припадає 7% загального обсягу виробленої в Україні рафінованої соняшникової олії.

До речі, соняшник, який довгі роки утримував за собою славу найбільш рентабельної культури, останні 2-3 роки перестав бути такою.

– За рентабельністю соняшник вже декілька років займає 3-4 місце. Торік найбільш рентабельною була сочевиця, цього року – теж, – зазначив генеральний директор аграрної компанії «Harveast» Дмитро Скорняков.

За словами Дмитра цього року переробники змушені сильно конкурувати за врожай, оскільки через погодні умови врожайність знизилася на 15%. У Запорізькій області взагалі найнижчий урожай за всю історію, в Херсонській за офіційною статистикою – 1,1 ц / га.

– Останній дощ був у середині травня, в липні-серпні температура повітря трималася під 40 градусів. За мій досвід роботи в сільському господарстві такого ще не було, – каже Скорняков. – Ще одна проблема – олійність насіння. Торік вона становила 48-49%. Цього року такого відсотка ніхто не чекає.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *