Храм Архістратига Михаїла освячено

Суббота 27-го жовтня воістину стала для Новомосковська історичним днем відкритих дверей – ввечері відкрили після реконструкції другу частину площі Героїв з унікальним кольорово-музичним фонтаном. Суботній же ранок почався з духовного – освячення храму Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, який знаходиться на мікрорайоні Животилівка.

Буде справедливо, якщо ми почнемо з констатації двох основоположних моментів – храм Архістратига Михаїла збудований за безпрецедентний поки на Дніпропетровщині термін – всього за 10 місяців, а головним меценатом-спонсором будівництва храму є депутат Новомосковської міської ради Олексій Фрейдін. Заразом швидкому будівництву нового храму всіляко сприяли місцеві жителі та інші благодійники.

Для освячення храму Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних і Божественної Літургії в новоосвяченому храмі Новомосковськ з архіпастирським візитом відвідав керуючий Дніпропетровською єпархією митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. Архіпастиря з хлібом-сіллю зустрічали вихованці дитячої парафіяльної школи й парафіяльний актив.

Після завершення чину освячення храму владика Іриней прочитав проповідь, звершив Божественну Літургію та з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вручив усім причетним до зведення храму нагороди.

Iван ПАВЛОВ

Поіменно

Орденом Благовірного князя Ярослава Мудрого нагороджені Фрейдін Олексій Валерійович, депутат Новомосковської міської ради та Корсун Володимир Павлович, приватний підприємець.

Орденом Великомученика Георгія Побідоносця: Антипов Юрій Миколайович, голова правління, директор ПрАТ «ІНТЕРПАЙП НМТЗ» і Баштанник В’ячеслав Григорович, директор будівельної компанії «Стальконструкція».

Орденом Святителя Миколая Чудотворця: Борсук Михайло Олександрович, депутат Новомосковської міської ради.

Медаллю Рівноапостольного князя Володимира: Бугайов Олександр Михайлович, головний інженер ПАТ «ІНТЕРПАЙП НМТЗ»; Обмешков Василь Миколайович, староста храму; Матвієнко Леонід Іванович, депутат Новомосковської міської ради; Поздняков Микола Анатолійович, депутат Новомосковської міської ради.

За ревне служіння Церкві Божій і пастирське піклування з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія ієрарх вручив ініціатору будівництва, настоятелю храму протоієрею Андрію Шевчуку право служіння Божественної Літургії, а клірику храму ієрею Володимиру Товту – права носіння золотого наперсного хреста.

Благословенними грамотами митрополита Іринея були удостоєні прихожани і трудівники храму.

На завершення свого візиту митрополит Іриней дав усім архіпастирське благословення.

Храм за заповітом

Винуватцем, точніше, винуватицею відродження підірваного комуністами в 30-х роках минулого століття храму Архістратига Божого Михаїла, який знаходився на території нинішнього заводу ІНТЕРПАЙП НМТЗ, була жінка, яка проживала неподалік від місця, де зараз ведеться будівництво нового храму. Ця жінка була прихожанкою старого храму й після його знищення заповіла своїм дітям, коли буде можливість, передати належну їй землю під будівництво нового храму. Після того, як жінка спочила в Бозі, як вона й заповідала, темою передачі землі під будівництво нового храму почали займатися її діти. І тільки 16 років тому останньому з її синів вдалося почати процес передачі землі місцевій церковній громаді Дніпропетровської єпархії. Після оформлення необхідних документів, влітку цього року член виконкому Новомосковської міськради, голова міської організації «Опозиційний блок» Олександр Іванов почав керувати укладанням перших фундаментних блоків майбутнього храму.

Пряма мова

Депутат міської ради, меценат, Олексій Фрейдін:

«Ідея створення храму на мікрорайоні Животилівка на вулиці Плеханова належить жителям вулиці Плеханова, які дуже хотiли мати храм на своєму мікрорайоні. Були люди, які пожертвували свою землю церкві, віддали під храм. За побудову споруди храму взявся отець Андрій – настоятель храму «40 Святих», який знаходиться в районі залізничного вокзалу. Він звернувся до міського бізнесу, до міських депутатів. Усім світом за короткий час ми зробили проект і заклали фундамент. Храм вийшов невеликим, але затишним і, як сказав владика Іриней, у ньому легко молитися. А найголовніше, люди можуть прийти й поставити свічку своїм рідним і близьким за здоров’я, пом’янути покійних, або просто поспілкуватися з Богом. Тішить і те, що в торці храму вже споруджуються стіни трапезної та недільної школи».

Довідка «ТРК»

Архангел Михаїл – один із вищих ангелів, який приймає близьку участь у долі Церкви. Слово «ангел» грецькою мовою означає вісник. Святе Письмо їх іменує так тому, що Бог нерідко через них повідомляє людям Свою волю. Приставка «архі» до деяких ангелів вказує на їхнє більш піднесене служіння, у порівнянні з іншими ангелами.

Ім’я Михаїл єврейською означає «Хто, як Бог». Архангел Михаїл у Писанні іменується «князем», «вождем воїнства Господнього» й зображується як головний борець проти диявола та всякого беззаконня серед людей. Звідси його церковне іменування «архістратиг», тобто старший воїн, вождь.

Церква шанує архангела Михаїла як захисника віри й борця проти єресей і всякого зла. На іконах його зображують із вогненним мечем у руці, або списом, що скидає диявола. На початку IV століття Церква встановила свято «Собору» (тобто сукупності) святих ангелів на чолі з архангелом Михаїлом 8 листопада (новий: 21 листопада).

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *