Хоч мураха мені друг, але врожай дорожчий

Коли кількість мурах стає загрозливою, то користь, яку приносять ці трудівники, починає згасати перед обсягом заподіяної шкоди. Способи боротьби з мурахами, які ми вам пропонуємо, – доволі гуманні, і все ж не перестарайтеся. Інакше вам доведеться боротися з іншими вельми небезпечними комахами.

Отже, спосіб перший – посадити між грядками або у пристовбуровій зоні дерев відлякуючі рослини. До них відносять: аніс, чорнобривці, валеріану, гвоздику, гірчицю, лавр, цибулю, м’яту, петрушку, пижмо, часник. Також можна розкласти по ходу мурашиних стежок стебла та листя цих трав або обв’язати ними стовбури чагарників і дерев, куди не можна допустити мурах – рознощиків попелиці.

Ще один спосіб – посипати мурашники або їхні доріжки деревною золою, меленою корицею, сіллю, сажею, кістковим борошном, червоним перцем.

Існує спосіб, про який ви, можливо, чули – полити доріжки або мурашник уриною (сечею). Але досвідчені садівники застосовувати його не радять. Справа в тому, що сеча пригнічує кореневу систему рослин.

Ще два методи захисту засновані на тому, щоб фізично перекрити мурашкам шлях до рослин. Наприклад, водна перешкода. Автомобільну покришку розрізати навпіл, покласти (або вкопати) її навколо дерева та налити в неї води. Мурахи не зможуть подолати водну перешкоду, отже попелиці на дереві (чагарнику) не буде. Крім того, ці кільця з водою стануть поїлками для ос, бджіл і дрібних птахів, що корисно для саду.

Масляна перешкода: обмазати стовбури дерев і чагарників соняшниковою олією. А наші діди натирали нижню частину дерева конопляною олією або соком стебел люпину.

Ще один спосіб: спідничка з фольги. Навколо стовбура обмотують і закріплюють фольгу так, щоб вийшла спідничка. Мурахи перелізти через гострий край фольги не зможуть.

Даша ДАЧНИЦЯ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *