Фізрук, голова сільради, мрійник і… затятий противник «старост»

Геннадій Черватюк

Голова Олександрівської сільради Геннадій Черватюк очолив сільраду за, як не дивно, порадою свого тестя 20 років тому. Відтоді жителі Сергіївки, Олександрівки, Оленівки та Солонців (колишнє Комсомольське) не відпускають його на спокій.

– На території нашої сільради дев’ять газових свердловин – якби в Раді пройшов законопроект про 3% відрахування з доходу видобутку газу, в нас була б найбагатша сільрада.

І не тільки в районі, – мріє Геннадій Іванович.

– А поки кожний ранок у мене починається з візиту до керівників агропідприємств або фермерам із простягнутою рукою на чергову необхідність для потреб сільради. І тільки потім починаю планувати свій робочий день.

– П’ятий термін перебуваю на посаді сільського голови. Перший був одночасно найважчим, найяскравішим і незабутнім.

Перш за все, це пов’язано з проведенням на Юр’ївщині історичної конференції, грандіозні за розмахом культурна й гастрономічна частина якої проходили на березі ставка в Сергіївці.

Після її проведення Павло Лазаренко з губернаторського крісла Дніпропетровщини одразу пересів у столичне – прем’єр-міністра, а я, 26-річний вчорашній вчитель фізкультури, зміцнився на своєму скромному стільчику сільського голови.

Ніде правди діти, та конференція, по суті, відродила багато сіл Юр’ївського району та здорово допомогла стати на ноги їхнім очільникам, у тому числі й мені.

Однією з перших моїх перемог у якості голови стала газифікація Сергіївської школи. Дуже пишаюся тим, що на її базі вдалося створити НВК з двома дошкільно-дитсадівськими групами.

Це завдяки децентралізації, коли в минулому році в нашому бюджеті завелася, як кажуть, зайва копійка, рішенням сесії сільради на шкільні потреби ми виділили 460 тис. грн. Зробили поки ямковий ремонт чотирьох внутрішньосільських доріг.

Якщо, як обіцяли, держава від нас відвернеться, надалі плануємо повністю перевести на свій баланс утримання школи, ФАПів та клубу.

Якими ще заслугами може пишається голова Олександрівської сільради Геннадій Іванович Черватюк?

– Своїми заслугами ніколи не хизуюся. Нехай люди про них говорять. Власне, люди й кажуть – на виборах, вже п’ятий раз поспіль.

– У Вас є мрія?

– Мрію церкву побудувати, або стару, від якої залишилися лише стіни, відродити. Цим вже заразив нашу паличку-виручалочку, керівника ТОВ «Агро-Світ» Ігоря Павловича Книша. Дай-то Бог, якщо все буде нормально, ця мрія здійсниться…

У старому садку хочу відкрити оздоровчий комплекс із тренажерами, тенісними столами, більярдом. Сплю і бачу розпочатий капремонт клубу.

Хотілося б відновити занедбаний цегляний завод, що колись славився своєю продукцією на всю Україну.

Ще є й суто меркантильна мрія – довести свою пасіку до 50 вуликів. Але, через брак вільного часу, це навряд чи в найближчому майбутньому здійсниться.

І остання мрія – щоб ніколи голів сільрад не перейменували, як задумали, на старост. Якщо таке трапиться – одразу піду.

В минулому Ви вчитель фізкультури. Зараз дружите зі спортом?

– Раніше грав сам і залучав до процесу, крім своїх учнів, і дорослих селян. Влаштовували змагання з волейболу, з футболу – в мене ж в дипломі спеціалізація футбольного тренера.

У школі організував секції з цих видів спорту, завіз дефіцитні на той час тренажери… Зараз тільки ностальгую про це.

Хоча зрідка, за настроєм і, знову ж таки, за наявності часу, вранці роблю пробіжки, після яких отримую заряд енергії на весь день.

У Верховній Раді

Бесіду записав Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *