Фонд «Твiй рiдний край» підтримує майбутніх чемпіонів світу

Благодійний фонд «Твiй рiдний край», заснований народним депутатом України Вадимом Нестеренком, фінансово допоміг жителю Магдалинівки, майстру спорту України з боротьби, 19-річному Владиславу Жевжику взяти участь у чемпіонаті світу з панкратіону, який пройде в столиці Казахстану Астані.

Панкратіон — відроджений давній олімпійський вид єдиноборства, сьогодні він являє собою своєрідну суміш практично всіх видів боротьби.

Виділені благодійним фондом «Твiй рiдний край» 10 тисяч гривень вручав Анатолій Штефан, помічник народного депутата України й засновника фонду Вадима Нестеренко. Через інтенсивність тренувально-підготовчого процесу Влада Жевжика до світової першості, конверт із грошима від фонду приймав його батько, директор Магдалинівського ПТУ № 88 Віталій Якович Жевжик.

Як стають чемпіонами

Займатися боротьбою дзюдо Влад почав у третьому класі в Магдалинівці, у тренера Ященко. Незважаючи на свою досить велику комплекцію (сьогодні він важить 120 кг) показував непогані результати. Освоїв самбо й за досить короткий проміжок часу став неодноразовим призером і переможцем обласних та республіканських змагань. У минулому році двічі завоював звання чемпіона України з панкратіону у ваговій категорії «100+». Зараз він студент 2-го курсу Харківського Національного університету цивільного захисту.

У лютому Владу Жевжику присвоєно звання майстра спорту України та включено до складу національної збірної. За результатами останніх років він повинен був брати участь у чемпіонаті Європи з панкратіону. Однак європейська першість проходила в Росії. Їхати до країни-агресора міністерство в справах молоді та спорту категорично не рекомендувало… Отже, майбутня світова першість, яка пройде із 6 до 9 вересня в Казахстані, буде для Влада першим великим міжнародним змаганням — етапом перед олімпійськими іграми.

За словами батька Влада Віталія Яковича Жевжика, участь у подібних змаганнях світового рівня нині вимагає чималих фінансових витрат від учасників. Справа в тому, що українська федерація з панкратіону, як і багато інших федерації спорту, фінансує лише молодь до 16 років і досвідчених спортсменів після 21 року.

– Як ви розв’язали проблему?

— Наші 19 років до цієї пільгової категорії не входять, — нарікає старший Жевжик. — Отже, гроші на участь у чемпіонаті світу потрібно вишукувати самим, а це приблизно 5 тисяч доларів — перельоти, проживання, харчування, представницькі, суддівські внески тощо. Для нас ця сума не підйомна. На щастя, нам допомогли колишні спонсори та фермери, але, як виявилося, однаково не вистачає. Тоді нам порадили звернутися до благодійного фонду «Твiй рiдний край».

– Вам було байдуже, хто допоможе?

— Знаєте, мені дуже імпонує підхід до подібних питань нардепа Вадима Нестеренка, який, як виявилося, не поділяє звернення про допомогу на головні та другорядні. Для нього всі питання головні, усі потребують вирішення. Нехай частково, як у нашому випадку, але нікуди не поділися і глобальні проблеми — вода в Новомосковську, убиті дороги…

У будь-якому випадку я безмірно вдячний Вадиму Григоровичу Нестеренку і його фонду за надану допомогу! Тепер я точно можу сказати, що мій син Влад Жевжик братиме участь у чемпіонаті світу з панкратіону, а якщо переможе, перемогу присвятимо благодійному фонду «Твiй рiдний край»!

Євген ЄВТУШЕНКО

НАША СПРАВКА

Слово «панкратіон» походить від назви бойового мистецтва, уперше включеного до змагань античних Олімпійських ігор. Легенди називають творцями панкратіону давньогрецьких героїв — Тесея й Геракла. Тесей із допомогою бойового мистецтва, який поєднує удари й боротьбу, переміг Мінотавра, а Геракл продемонстрував техніку панкратіону в сутичці з Немейським левом.

До речі, чемпіоном із панкратіону був знаменитий давньогрецький філософ і письменник Платон — учень Сократа й учитель Арістотеля.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *