Фермерству потрібен «низький старт»

Так вважає радник голови Асоціації фермерів і приватних землевласників України Денис Ковальський. До слова, канадський фермер.

Що ж має на увазі експерт?

– В Україні потрібно розвивати фермерський рух, сімейні ферми, тому що це найбільш ефективний шлях господарювання. В Канаді, наприклад, більшість сільських господарств – це саме сімейні фермерства. Причому з абсолютно різними земельними банками: від декількох десятків до декількох тисяч гектар.

Тут варто зробити деякий відступ. Майже кожен канадський фермер ще на початку минулого століття починав з 65 га, які можна було купити за $10.

– Канаді вдалося побудувати фермерство завдяки тому, що була хороша можливість, коли продавали вільні землі. Вже тоді фермери об’єдналися в кооперативний рух. Потім 1935 року уряд створив Пшеничну комісію. І тоді канадські фермери не заходили на ринок поодинці, а робили це через комісію, яка працювала не на себе, а на фермерство. Також було введено багато програм на страхування врожаю від посухи, граду або шкідників. Було безліч програм, які стабілізували ситуацію на аграрному ринку країни.

Чому б і Україні не піти таким шляхом? А як ви думаєте? Якщо у вас є думка з цього приводу, напишіть нам. Найцікавіші та аргументовані ми із задоволенням опублікуємо.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *