У центрі Новомосковська шофер-«олень» збив козулю

«Шановні новомосковці, давайте не будемо байдужими й допоможемо бідолашній косулі, яку вранцi збив і навіть не зупинився один шофер-«олень» на пішохідному переході на вул. Гетьманській та площі Героїв! Бідолаха зараз знаходиться в місцевого кінолога Юрія Приткова. Він розповів, що в косулі роздроблений таз i для того, щоби тварина могла ходити, потрібна складна, кваліфікована та дорога операція в Дніпрі. Поки за здоров’ям косулі слідкує місцевий ветеринар.

Для порятунку тварини дуже прошу всіх небайдужих перерахувати хто скільки може грошей на картку Новомосковського благодійного фонду допомоги тваринам «Допомога НМСК» за рахунком…».

Таке повідомлення з поміткою «Терміново! Важливо!» з’явилося на сторінці голови Новомосковської благодійної організації та фонду захисту тварин «Допомога НМСК» Евгенії Нортенко у Фейсбуці, яке новомосковські інтернет-користувачі підхопили та розповсюдили в соцмережах.

Ми розпитали про подробиці цієї історії небайдужих новомосковців, причетних до порятунку козулі.

Розповідає Юрій Притков. «Близько дев’ятої ранку мені зателефонував невідомий молодий чоловік, який назвався Євгеном, і повідомив, що підібрав на дорозі травмовану легковою іномаркою козулю. Не знає, що з нею робити, куди її дівати. Я його направив до Сергія Мезенцева, якого знаю не тільки як хорошого ветеринара, але й душевну людину. Доктор Мезенцев і цього разу не залишився байдужим — оглянув молодого самця й поставив невтішний діагноз: перелом тазу, рвані рани черева та сильне пошкодження внутрішніх життєво важливих органів. Ветлікар зашив рани, зробив знеболюючий укол і сказав, що для зрощення кісток тварині необхідна складна хірургічна операція на тазостегновому суглобі, яку можуть зробити тільки в Дніпрі. Вартість подібної операції мінімум 8–10 тис. грн».

Ми розшукали цього молодого чоловіка на ім’я Євген, який підібрав і привіз козулю Юрію Приткову в собачий розплідник. Як з’ясувалося, його прізвище Зайцев, працює заступником директора комунального підприємства «Комсiтi»

Розповідає Євген Зайцев. «В очікуванні нашого бухгалтера того ранку я припаркувався біля кафе «Фаворит». Раптом із боку набережної на дорогу вибігла козуля, кидаючись на всі боки від машин, що пригальмовували та пропускали її. На жаль, не всі водії виявилися такими порядними й поблажливими. Несподівано, в об’їзд ряду машин, що пропускали тварину, на пристойній швидкості проноситься іномарка і збиває косулю. Під час зіткнення бідолаха опинилася на капоті, а через метрів 20 звалилася на асфальт. Варто зазначити, водій навіть не пригальмував, щоби надати тварині першу допомогу. Я вже не кажу про те, щоби відвезти до ветеринарної лікарні… Після падіння з капота козуля тут же схопилася й  у шоковому стані, помітно припадаючи на задні лапи, пошкандибала в сторону «Алих парусів» і з виряченими від страху й болю очима впала на клумбі. Я підбіг і, побачивши рвані рани на череві, зрозумів, що треба везти до ветлікарні. Поклавши її на ковдру, поклав у машину і відвіз ветеринару».

Розповідає Юрій Притков. «Крім собак у розпліднику я тримаю кілька кіз. До них і помістили поранену козулю. Ветеринар Сергій Мезенцев домовився з колегами з Дніпра, що після того, як знайдеться транспорт і збереться хоч частина необхідної суми на операцію, тварину відвезуть до обласного центру. Я подзвонив своїй знайомій, голові Новомосковської благодійної організації та фонду iз захисту тварин «Допомога НМСК» Євгенії Нортенко. Женя одразу кинула клич в інтернеті з пошуку транспорту та збору грошей на хірургічну операцію. Козуля була дуже слабка і ветеринар поки заборонив її транспортувати. До вечора тварині стало зовсім зле. Я знову викликав доктора Мезенцева, який знову зробив болезаспокійливі та підтримуючі уколи й дав-таки «добро» вести до Дніпра вранці. Бачачи стан тварини, я залишився чергувати біля козулі на ніч. До ранку козуля впала в кому. Знову приїхав ветлікар, на жаль, констатував смерть».

Розповідає Євгенія Нортенко. Наш благодійний фонд «Допомога НМСК» відкрив збір для допомоги козулі. Інформація розійшлася інтернетом. Гроші, хто скільки міг, надсилали звичайні люди, ніхто з місцевих чиновників участі не взяв. Зібрали 3 000 грн. Цілу ніч Юрій Миколайович Притков чергував, але в козулі виявилися пошкодженими не тільки таз, а й життєво важливі внутрішні органи… Це не сумісно з життям… Довелося зупинити збір, а зібрані гроші витратити на транспорт, утилізацію тіла й аналізи на сказ, ознак якого не виявлено. Гроші, що залишилися ми запропонували повернути або передати волонтерам, які опікуються безпритульними або хворими тваринами, адже їхнє лікування обходитися дуже дорого.

До речі, на вирішення транспортного питання пішло дуже багато дорогоцінного часу. Я зв’язалася з місцевою громадою захисту тварин «Пегас», але вони до цього дня так і не дали відповідь.

Ніхто гроші назад не попросив, усі дуже засмутилися таким результатом подій, а водієві, який збив козулю та залишив помирати багато хто побажав, щоби йому це зло повернулося бумерангом…

Усім же небайдужим величезне спасибі!!!»

Євген ЄВТУШЕНКО

Ти звідки, животина?

Як здогад, звідки взялася дика тварина в центрі міста, Юрій Притков і місцеві єгері висловили таке припущення: «Швидше за все, козуля перепливла Самару через те, що або її гнали мисливці, або — дикі собаки. Рятуючись, тварина вирішила шукати допомоги в людей серед яких, на жаль, виявився один нелюдь!..

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *