У Новомосковську кожна мешканка міста може безкоштовно пройти обстеження на сучасному мамографі

Другий рік у Новомосковському центрі первинної медико-санітарної допомоги працює сучасний мамограф. Кошти для придбання мамографа були виділені з обласного бюджету за запитом народного депутата України Вадима Нестеренка, який за час своєї роботи в парламенті зробив дуже багато для забезпечення лікарень і поліклінік Новомосковська новим сучасним обладнанням.

За словами головного лікаря Новомосковського центру первинної медико-санітарної допомоги Леоніда Гінкоти, рак молочної залози – захворювання, яке посідає перше місце серед причин смертності жінок. До появи мамографа в Новомосковську, на жаль, багато мешканок міста не могли активно протистояти цьому страшному захворюванню. Сьогодні кожна мешканка Новомосковська має можливість пройти обстеження на сучасному мамографі.

До червня 2017-го року мешканки Новомосковська і Новомосковського району були змушені їздити проходити мамографічні обстеження в лікарнях Дніпра.

«Я, на жаль, потрапила в групу ризику, – розповідає Ольга Вікторівна, – через спадковість і вік змушена проходити обстеження регулярно. Раніше для того, щоб потрапити на прийом до лікаря, мені необхідно було їхати до Дніпра, записуватися за кілька місяців, витрачати чимало коштів і часу на дорогу».

Мамограф призначений для рентгенологічних обстежень молочної залози з використанням цифрових методів реєстрації та візуалізації рентгенівських зображень на екрані комп’ютера.

Основне завдання обстеження на мамографі – виявлення раку грудей на ранніх стадіях, коли хвороба піддається лікуванню

«Жінкам у віці від 50 до 70 років необхідно обстеження проходити один раз на два роки. Основний фактор ризику виникнення цього захворювання – це вік. Тобто потрібно пройти мамографію для того, щоб на ранніх етапах виявити це захворювання і його лікувати, – розповідає Леонід Гінкота. – Якщо це захворювання виявити на початкових етапах, то в 90%-95% випадків можна вилікувати його. Своєчасне радикальне лікування дозволяє жінці бути здоровою, не дивлячись на те, що у неї виникло таке захворювання».

Мамограф знаходиться в міській лікарні на першому поверсі (вул. Сучкова, 40). Щодня на цьому обладнанні проходять обстеження близько тридцяти жінок.

«Скажу банально, хворобу легше попередити, ніж вилікувати. А тепер не банально. Кожне лікування для новомосковських сімей стає якщо не непосильним, то основним вантажем на бюджет. Як показує статистика, наші жінки, входять в основну групу ризику. І тому значення виявлення захворювань на ранніх стадіях НЕ переоцінити. Необхідне обладнання повинно бути тут. Наші жінки не повинні їздити в обласний центр, стояти там у чергах «заносити», «вирішувати питання». Місто повинно зробити все, щоб вони отримували послуги сучасного рівня на місці. Це ж стосується і тих, хто живе в населених пунктах Новомосковського району. Чоловіки, ми любимо своїх жінок і зробимо для них все. І мамограф – менше з того, що в наших силах», – зазначив народний депутат України Вадим Нестеренко.

Віталий ШИЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *