У Новомосковських школах пролунали останні дзвоники

Сьогодні, 24 травня, у навчальних закладах міста Новомосковська  пролунали останні дзвоники, сповістивши тисячі школярів  про закінчення навчального року. Урочисті заходи були наповнені теплими словами привітань, квітами та гарними вбраннями школярів, більшість із яких одягнули вишиванки, повідомляє “Полезная газета“.

В цьому році, журналісти «Полезной газеты Новомосковска» завітали на «останні дзвоники» до середніх загальноосвітніх закладів на мікрорайоні Кулебівка, а саме: школа №12, №13 та №14.

На кожній із вищезазначених урочистих лінійок були присутні і почесні гості. Розділити радість свята із учнями та педагогами до кожної із трьох шкіл завітав Народний депутат України від 38-го округу Вадим Григорович Нестеренко.

«Дорогі випускники! Шановні батьки, шановні педагоги! В усіх нас сьогодні одне спільне свято – випускний вечір, на якому, фактично, підводиться підсумок всього шкільного життя. Сьогодні ви відкриваєте двері в доросле життя, набуваєте якостей дорослих і самостійних людей, стоїте перед вибором своєї особистої долі та життєвої дороги.

Я впевнений, що у вашій школі ви отримали гарну та якісну базову освіту, яка в перспективі допоможе вам здійснити свої мрії, реалізувати найсерйозніші життєві плани.

Хочу сьогодні щиро подякувати і привітати батьків випускників. Ви вклали в ваших дітей багато праці, і нехай тепер діти вас радують своїми новими досягненнями та своєю турботою про вас.

Особливі слова подяки педагогам школи. Ми всі прекрасно розуміємо, наскільки важлива і наскільки нелегка ваша праця. Знайти ключик до кожного учня, дати йому базові знання та основи виховання, допомогти, підтримати, навчити – це дуже дорого коштує. І за це вам величезна подяка і низький уклін. Тим паче, що зараз вам доводиться працювати в режимі нескінченних реформ і відвертого недофінансування системи освіти.

Я як народний депутат від нашого Новомосковська хочу вам сказати, що в моїй роботі питання освітньої галузі були і завжди будуть на першому місці. У нас на окрузі більше всіх капітально відремонтованих і реконструйованих шкіл, нових шкільних стадіонів. З цього року ми впритул займемося тим, щоб довести до розуму занедбаний багато років тому довгобуд – новий корпус 13-ої школи. Я вже домігся цільового фінансування під цей проект.

І ще на що б я хотів звернути вашу увагу, а я зараз звертаюся до випускників. Для досягнення перемог у дорослому житті не забувайте про здоровий спосіб життя – займайтеся спортом, фізкультурою, вчиться долати себе, не піддавайтеся спокусі шкідливих звичок. Здоров’я дає вам фундамент для побудови благополучного життя.

Пам’ятаєте можливо, як п’ять років тому жителів Кулебівки труїло потворне сміттєзвалище. Як зверталися до мене батьки і просили хоч щось зробити, щоб його закрити, тому що діти хворіли, задихалися. Я тоді пообіцяв, що це буде головним моїм зобов’язанням, як народного депутата перед жителями Кулебівки.

Сьогодні багато хто про звалище геть забув, проблема вирішена – звалище не просто закрите, але й рекультивоване. Тепер я буду братися за сміттєвий полігон «Екології» на Харківському шосе, це теж ваше прохання і я ставлюся до нього дуже серйозно», – зазначив у своїй промові Народний депутат.

А яке ж свято без подарунків?!! До кожної із шкіл Вадим Григорович прийшов не з порожніми руками, а з солодким подарунком, щоб, так би мовити, підсолодити прощання зі школою. На прохання Вадима Нестеренко кондитери Новомосковського хлібзаводу № 11 зробили спецзамовлення – особливі випускні торти.

В свою чергу, школярі подякували Вадиму Григоровичу та вручили подарунки зроблені своїми руками.

Першими «останній дзвоник» почули учні та випускники школи №14. Даний навчальний заклад є «дев’ятирічкою» і бере початок своєї історії існування ще з 1959 року. За 60 років зі стін цієї школи випустились тисячі учнів, змінилось не одне покоління вчителів. Сьогодні заклад налічує 14 класів, а це – 298 учнів. Серед шкіл мікрорайону Кулебівка у цьому навчальному році школа №14 налічує найбільшу кількість випускників – 26 юнаків та дівчат.

Ще задовго до початку лінійки тут вже метушилося чимало дітей із букетами, ледь не більшими за самих школярів: кожен виглядав улюбленого вчителя, аби вручити своє квіткове вшанування.

Для учнів та вчителів цієї школи позаду залишилися десятки списаних зошитів та сотні навчальних годин. На урочистій лінійці діти, батьки та вчителі проводжали навчальний рік та вітали випускників із початком нового етапу життя.

Наступним дзвоник пролунав на подвір’ї Новомосковської школи №12, яка радісно відчиняє свої двері вже понад 75 років. Адже саме 1943 році тут пролунав перший дзвоник. Прийняла школа, як рідна мати, знедолених війною, але все ж таки, дітей:  семирічок, десятилітніх і учнів старшого віку. Бо інакше бути не могло, адже у кожного має бути школа на землі, яка чекає на своїх учнів.

Зі своїх стін за роки існування школа випустила більше шести з половиною тисяч учнів серед яких 37 золотих та 29 сріблих медалістів. Зараз школа навчає 520 учнів – це  20 класів, серед них є талановиті та творчі, спортивні, інтелектуали, мрійники, дякуючи яким, наша школа знана в місті, області.

В цьому році школу залишають 11 випускників-одинадцятикласників. Всі вони творчі та активні особистості, які мріють досягти своїх певних життєвих висот, знайти своє місце в нелегкому сьогоденні.

Під час урочистої лінійки подвір’я школи майоріло вишиванками та вдоволеними усмішками дітей, у яких вже незабаром розпочнуться літні канікули.

Багато теплих слів в цей день звучало на адресу випускників та їх педагогів. Самі ж одинадцятикласники, не приховуючи емоцій, дякували батькам і наставникам за науку, мудрі настанови та постійну турботу.

Завершували естафету урочистостей останнього дзвоника школярі та учні одного з найстаріших навчальних закладів міста – Новомосковської школи №13. Саме з часів далекого 1913 року бере початок свого існування дана школа. Наразі в школі №13 налічується 15 класів у яких навчається 376 учнів.

Чи не найповажніше на лінійку крокували «головні» школярі – дев’ятикласники, для яких цей останній дзвоник дійсно останній. За класним керівником вони пройшли коридором із вишитих рушників, який утворили мами, та вишикувалися посередині лінійки. Цьогоріч школа випускає 22 учні.

У кожній із шкіл, лінійки присвячені останньому дзвонику проходили за схожим сценарієм, але лише в навчальному закладі №13 учні влаштували яскравий та запальний флешмоб з повітряними кульками, стрічками та прапорцями.

В кожній із шкіл, цього дня також було вручено дипломи, грамоти, сертифікати, спортивні нагороди учням, які протягом навчального року брали участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах, змаганнях, та стали призерами.

На святкових лінійках, панувала особлива атмосфера, сповнена гарного настрою, зворушливих моментів й приємних емоцій. Квіти, дитячі посмішки, схвильовані батьки, вчительські настановчі слова й сльози в очах випускників. як символ прощання з радісним дитинством випускники випустили у вирій повітряні кульки, дали останній дзвінок та подарували усім прощальний вальс.

По завершенню урочистостей, для старшокласників був проведений останній шкільний урок, під час якого вже колишні учні згадували всі роки навчання, проведені у стінах рідної школи та востаннє прислухалися до мудрих слів своїх класних наставників.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *