У Магдалинівці відремонтували Будинок культури

Після доволі затяжного капітального ремонту, який магдалинівський районний Будинок культури не бачив рівно 50 років, минулого тижня він гостинно відчинив двері для мешканців району, які засумували за культурним життям.

Це подія! І навіть більше ніж районно-магдалинівського масштабу! Дійсно щось не пригадую, щоб в області так глибоко капітально ремонтували будь-який сільський або районний клуб…
Ось що сказав з цього приводу на торжестві відкриття Будинку культури його «хрещений тато», народний депутат України Вадим Нестеренко:

«Пригадується історія початку епопеї «пробивання» капітального ремонту магдалинівського Будинку культури. 2013 року я працював у Дніпропетровській обладміністрації, тому не з чуток знав, що в обласному бюджеті не було коштів навіть для поточних, запланованих витрат на сферу соцкультпобуту. На будь-яку невідкладну програму виділялися не мільйони, а по 10-20 тисяч грн… Після Революції Гiдностi я звернувся до вас обрати мене вашим представником у Верховній Раді. З низкою обіцянок вирішувати ваші нагальні проблеми, пообіцяв зайнятися і капітальним ремонтом Будинку культури, який вже тоді майже півстоліття не ремонтувався, і в буквальному сенсі протікав і тріщав по швах.

Тоді, у 2014-му, здавалося, що навіть думати про ремонт клубу справа пропаща – всі грошові кошти держава витрачала на війну. А тут я з нав’язливою ідеєю капремонту клубу в Магдалинівці!.. Благо, в 2015-му склад нашої Верховної Ради провів фінансову децентралізацію регіонів, яка значно наповнила місцеві бюджети. Що, в свою чергу, дало змогу переконати обласну владу в необхідності приділити увагу ремонтам сільських і районних будинків культури. Ох, і не просто було переконувати в цьому обласних чиновників і керівництво в цілому!.. Визначальну перевагу в моїй наполегливості зіграли мої ж хороші відносини з нашим губернатором Валентином Резніченком, та й з представниками нашого депутатського корпусу облради. В результаті з обласного бюджету на капітальний ремонт магдалинівського Будинку культури вдалося вибити понад 7 мільйонів грн, мільйон, як ви знаєте, виділив район. Що з цього вийшло – всі ми побачимо на власні очі після того, як урочисто переріжемо стрічку!».

А вийшло ось що.

Оновлені зал і сцена з новим освітленням та апаратурою, закуплені на кошти, виділені з райбюджету.
Шість творчих студій: вокальна; театральна; художнього читання; Петриківського розпису; духового оркестру та хореографічна, в яку вже записано 98 діток.
Ніжно-біла та по-дизайнерськи ажурна зала одруження (РАЦС) вже заповнюється меблями, купленими також за рахунок району, та зареєструє перший шлюб на початку липня.
У будівлі БК розташовані відділ культури та його бухгалтерія.
Про якість ремонту говорити не будемо – скажуть негода та час… Так, після випускного вечора, починається корінна реконструкція площі перед БК, облаштування території перед фасадом і укладання тротуарної плитки.

На закуску. На честь відкриття Будинку культури благодійний фонд «Твiй рiдний край», який заснував Вадим Нестеренко, організував на оновленій сцені БК великий святковий концерт і традиційну безпрограшну лотерею, а також привітав із професійним святом найкращих медпрацівників.

Шпальту підготував Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *