• мінімальний кошик українця

Уроки від небожителів

У вівторок в Дніпрі прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дуже довго й соковито хвалив децентралізацію та створення об’єднаних громад. Мовляв, тепер селяни самі все вирішуватимуть і самі будуть витрачати зароблені бюджетні гроші на розвиток інфраструктури своїх населених пунктів. Прямо так і сказав: «Децентралізація – це те, що ви бачите на вулицях своїх громад. Нові дороги, освітлення, дитячі садки та школи». Я давно знав, що мешканці високих київських кабінетів мають дуже туманне уявлення про реалії життя і вкрай рідко бувають «на вулицях своїх громад».

Насправді, як і безліч інших реформ у країні, – децентралізація та створення ОТГ не підкріплені грошима. І жителі українських сіл вже в цьому році недорахуються 162 шкіл. Їх закриють, оскільки у громад немає коштів на утримання цих навчальних закладів. Так само закриваються сільські та медичні ФАПи. Міністр охорони здоров’я Супрун вже рік як розповідає про магічну формулою «гроші будуть ходити за пацієнтом», забуваючи додати, що пацієнти таки є, а ось грошей у бюджеті, на жаль, немає.

У наших міністрів взагалі поганенько з арифметикою. З гаслами й обіцянками – все в порядку, а от із калькулятором вони поводитися не вміють. Виходить собі міністр соцполітики Рева на публіку й суворо вичитує жадібних і дурних співвітчизників, мовляв, українці зовсім заїлися – витрачають на харчування 50% від своїх доходів, а культурні та розсудливі німці їдять усього на 14% від своїх пенсій і зарплат. І не знайшлося в міністра жодного помічника, який би встиг шепнути в міністерське вухо, що 50% від української мінімальної зарплати – це всього 1600 гривень, а від пенсії – 800 гривень. При цьому 14% від мінімальної зарплати в Німеччині, яка становить 1400 євро, – це приблизно 6,5 тисячі гривень. А ціни на продукти в них і в нас вже практично зрівнялися. Тому наведені нам у приклад німці їдять більше й краще, м’ясо в них у щоденному раціоні, і на здачу можна прикупити старий «Мерседес». А українці сидять на хлібі, картоплі та макаронах, та й то не кожен пенсіонер може дозволити таку собі розкіш.

А міністри продовжують бомбити нашу підкірку своїми мудрими зауваженнями. Тільки всі відсміялися над тупою арифметикою Реви, як підключився інший заступник міністра Гримчак. Той з ходу звинуватив населення країни в жахливій розкоші, розповідає: «Ось я сьогодні проходив біля сміттєвого бака… а він наполовину з їжею, що не з’їли – кавуни, дині, фрукти, ще щось там». Знахабніли українці з його точки зору. Не хочуть їсти гнилі фрукти й «ще щось там». А сам Гримчак харчується позеленілою ковбаскою?

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *