• акциз на тютюн

Україна поступилася лідерством по контрабанді

20 грудня Верховна Рада України проголосувала за підвищення акцизу на тютюнові вироби ще на 40%. Такий захід, на думку законодавців, допоможе знизити рівень контрабанди. Ставку акцизу на сигарети в Україні піднімають з 2008 року. І за словами завсектору контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтина Красовського в цей період обсяги контрабанди скоротилися в два рази.

– Збільшення акцизів буде до того рівня, поки контрабандою буде невигідно займатися, – каже Красовський. – Україна зараз у лідерах по контрабанді сигарет. І це через їх низьку вартість в порівнянні з європейськими країнами. У найближчих країнах ЄС вартість сигарет – 3 євро за пачку, а в нас найдорожчі коштують 1 євро. Тому є чималий попит.

За звітами Всесвітньої митної організації, з 2008 по 2012 Україна займала «лідируючі» місця по контрабанді сигарет. І тільки в 2013 році країна вперше поступилася першим місцем Тунісу.

Зараз рейтинг по контрабанді виглядає так: на 1-му місці Польща, Україна – на другому, на 3-му місці Білорусь, на 4-му – Росія, на 5-му – Парагвай.

Боротьба з контробандою – це, звичайно, порив шляхетний, але за підрахунками експертів до 2024 року ставка акцизу на сигарети складе 1,8 євро, і курцям доведеться викладати мінімум 90 грн за пачку.

Вікторія СИМОНОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *