Україна в лідерах за жіночим алкоголізмом?

Вчені університету Вашингтона та Фонду Білла й Мелінди Гейтс провели дослідження про те, скільки алкоголю вживають громадяни різних країн світу. Результати дослідження були опубліковані в журналі Lancet 23 серпня.

Встановлено, що в середньому у світі жінки п’ють 0,73 напою, а чоловіки – 1,7 напою в добу.

Найбільш питущими у світі виявилися чоловіки Румунії, вони випивають 8,2 напою в добу. Друге місце у світі за громадянами Португалії та Люксембургу – у цих країнах чоловіки випивають 7,2 напою за добу. Третє місце за чоловіками України та Литви – сім напоїв на добу.

Серед жінок найбільш питущими виявилися українки: в Україні жінками споживається 4,2 напою на добу. Далі йдуть мешканки Андорри, Люксембургу та Білорусі – їх показник 3,4 напою на добу. На третьому місці Швеція, Данія й Ірландія – 3,1 напою на добу.

Найменше алкоголю серед чоловіків вживають громадяни Пакистану – тут показник дорівнює 0,0007 напою на добу, а серед жінок найнижчий показник в Ірані – на громадянку цієї країни припадає 0,0003 напою на добу.

Фахівці проаналізували 1282 дослідження на тему спиртних напоїв, зокрема статистику смертності зумовленої вживанням алкоголю в 195 країнах світу. Були взяті дані з 1990 по 2016 рік для чоловіків і жінок у віці від 15 років.

Веніамін БАЗЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *