Увага: автошахраї

 

Дехто з наших співвітчизників може дозволити собі купити дорогий лімузин і змінити його на інший, тому що, як у старому анекдоті, в ньому переповнилася попільничка. Здебільшого ж гроші на цю «не розкіш, а засіб пересування» заробляють, збирають, займають у друзів і знайомих, беруть кредити. Однак сьогодні і автомобіль, і витрачені на його покупку гроші можна втратити дуже просто.

Особливо небезпечно стало купувати автомобілі, зареєстровані на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму. Найчастіше злочинці використовують для цього підроблені документи та продають під виглядом «кримських» або «донецьких» крадені або нерозмитнені авто з перебитими номерами кузова. Таким чином оригінальний автомобіль їздить у Криму або на Донбасі, а його «двійника» купує довірливий покупець. А потім… потім у громадян виникають проблеми з ДПС.

Почастішали випадки зустрічі автовласників «двійників». Якщо ви вже дійсно зустріли свого двійника, радимо провести дослідження в експертному центрі для підтвердження оригінальності Вашого автомобіля. Після цього звернутися із заявою до найближчого райвідділу міліції.

Найстрашніше в такій ситуації те, що так званий «двійник» може накоїти лиха, за яке відповідати може припасти вам. Справа в тому, що на автомобілях двійників номерні знаки відповідають вашим, а в підробленому свідоцтві про реєстрацію вказані ваші персональні дані і дані на ваш автомобіль.

Теоретично «продавців» можна знайти і притягнути до відповідальності за всією суворістю закону, але це не так просто. Найчастіше єдиним реальним способом хоча б частково повернути витрачені гроші стає розбирання і продаж запчастин машини. Можна, звичайно, звернутися до суду, щоб він визнав невдаху законним власником машини, але для цього спочатку потрібно достеменно з’ясувати, як і звідки автомобіль з фальшивим техпаспортом потрапив на територію України, а потім ще заплатити митний збір. Перше – з області фантастики. Друге, якщо машині більше п’яти років, обійдеться в суму, яку можна порівняти з тією, яку ви віддали шахраям. Для тих, кому дісталася машина зі зміненими заводськими номерами, вихід тільки один – на запчастини, а що залишиться – в металобрухт.

При покупці авто на ринку або з рук є тільки один спосіб не попастися на вудку зловмисників, які хочуть підсунути вам крадений автомобіль: перереєструвати машину на себе, а не купувати її за генеральною довіреністю. Якщо ж ви все-таки хочете ризикнути і заощадити, то перед покупкою за дорученням потенційному покупцеві разом із продавцем і обраним автомобілем потрібно приїхати в реєстраційний центр, щоб там фахівець експертного центру МВС провів огляд номерних вузлів та агрегатів автомобіля на предмет автентичності, і дослідив свідчення про реєстрацію транспортного засобу.

Якщо експертиза встановить, що автомобіль «чистий», то його можна сміливо купувати.

Тож, вирішивши стати автовласниками, дорогі читачі, не будьте довірливими, поїдьте разом із продавцем в реєстраційний Центр до експерта.

Максим СТРУЧКОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *