«Туман кохання ніжно плаче…»: бібліотека приймає гостей

Напевно всі пари переживали цукерково-букетний період, романтику і пристрасть, проте все це кудись потроху зникає після штампу в паспорті та декількох років спільного життя. Що ж із цим робити, як змінити ситуацію? На ці питання відповідала психолог Світлана Шубна на черговій зустрічі психологічної студії «Довіра», яка відбулася 18-го листопада на абонементі центральної міської бібліотеки Новомосковська.

Говорили про жіноче, про граблі, на які ми постійно натикаємося, про знаки долі, що посилає нам всесвіт, щоби попередити чи вберегти від якихось подій. Може хтось не дуже забобонний, але клубчанки із задоволенням слухали легенди і притчі про випадковості та знаки долі.

Мова зайшла і про дітей, зокрема про те, що передається їм від батьків: зовнішність, інтелект, характер… Відвідувачки клубу дуже жваво обговорювали цю тему, ділилися своїми думками, порівнювали себе з власними дітьми та знаходили багато спільних і відмінних рис. Кожна з жінок давно навчилася знаходити підходи до дітей, а якщо комусь не вдається це зробити — психолог завжди прийде на допомогу.

До речі, про психолога, Світлана непомітно повернула бесіду до початкової теми, давши жінкам вдосталь наговоритися про наболіле. Голова клубу запропонувала присутнім тренінг під назвою «Очікування від партнера», який показав, що іноді наші «танці на граблях» — це суто жіноча проблема, адже ми обираємо не тих чоловіків, надто багато очікуємо від них чи не вміємо правильно донести свої думки.

Для гостей клубу провідні бібліотекарі приготували маленьке чаювання із шоколадними тістечками та цукерками, а бесіда, що й до того мала неформальний характер, зовсім перетворилася на легку й невимушену зустріч давніх подруг, до кола яких може приєднатися кожна панянка міста. У перервах між чаюванням клубчанки з ентузіазмом читали вірші та ділилися власними рецептами осінніх страв та випічки.

Енергетика настрою, радості та здоров’я

У листопаді дерева розгубили майже все своє листя, місто оповите передчуттям ще більших холодів — перших ластівок зими, що невпинно наближається. Проте в теплому в усіх значеннях цього слова читальному залі центральної міської бібліотеки 18-го листопада провідні бібліотекарі організували осіннє кафе, де всіх відвідувачів щедро пригощали запашною кавою, по-осінньому гарячим чаєм та випічкою.

Затишний вечір спілкування не оминули своєю увагою місцеві поети — уже відомий у Новомосковську Олександр Куценко та відкриття вечора — Ірина Журавель, які розважили гостей своїми осінніми ліричними елегіями. Усе різнобарв’я пори року, що минає, прозвучало в їхніх віршах, проте не було смутку, адже попереду не менш чарівна зима.

Між віршами несподівано залунали перші акорди гітари. То Володимир Бігма подарував гостям вечора пісню власного виконання, а упродовж вечора ще й розважав гуморесками. За ним до співочої компанії приєдналися Ольга Саламатіна та Володимир Кириченко (останній, до речі, прекрасний не тільки в співі, а й в акомпануванні), що виконали декілька бардівських пісень. Катерина Заозерна заворожила проникливим романсом, під час якого, здавалося, кожен присутній затамував подих. Ліричні, натхненні слова, поєднані з чарівною музикою, створили особливу домашню атмосферу. Неймовірні голоси, талановита гра — усе це заполонило читальний зал.

До речі, не всі гості були знайомі один з одним до сьогоднішньої зустрічі, проте відомі романси та пісні споріднили їх.

Всередині заходу за круглим столом уже сиділи старі знайомі, які ділилися історіями, притчами, життєвим досвідом, а вінцем заходу став той самий по-осінньому гарячий чай, запашна кава зі смаколиками та осінніми фруктами, що допомогли зігріти не тільки душу, а й тіло.

Наостанок бібліотекарі поділилися з присутніми цікавими рецептами грогу та корисного виноградно-моркв’яного коктейлю, аби листопадові холоди не торкнулися нікого з присутніх.

Адміністрація НЦМБ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *