Третя «біла смерть»

Йдеться не про цукор, і не про сіль. Глутамат натрію міститься в багатьох продуктах і маркується як Е621. Це дуже небезпечна харчова добавка, вживання якої збільшує апетит, призводить до переїдання та ожиріння. Але й це ще не найнебезпечніші властивості глутамата натрію…

Він стимулює клітини мозку багато в чому таким же чином, як і наркотик. Легко всмоктується в кров і мозок, викликаючи зміни в генах, які відповідають за відчуття смаку. Глутамат натрію міститься майже в усіх сосисках, чіпсах, консервах і пиві. І це далеко не повний перелік продуктів, які містять білу смерть. Допустима добова доза для дорослих становить 1,5 г, а для дітей менше половини грама.

Більше 200 тисяч тонн цієї добавки щорічно використовується у світі. Загальні симптоми передозування E621 включають запаморочення, головний біль, порушення зору, гормональний дисбаланс, нудоту, слабкість, запаморочення, біль у грудях і багато іншого.

Вперше глутамат натрію було виявлено в 1907 році в Японії вченим на ім’я Ікеда Кікунае. Він з’ясував, що ця речовина підсилює смак та аромат їжі. Надалі з’ясувалося, що ця добавка викликає звикання. E621 дуже вигідний для виробників продуктів харчування, тому що це не тільки знижує собівартість продукції, але і збільшує продажі.

Радимо вам уважно читати склад, коли ви купуєте продукти харчування. По можливості уникайте продуктів, які містять Е621.

Вікторія СИМОНОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *